Строки виплати зарплати - як не помилитися бухгалтеру
Базові показники для розрахунку зарплати, податків і лікарняних із 1 січня
Заробітна плата — приваблива ділянка як для працівників, так і для контролерів. Тому будьте максимально зібрані, коли її видаєте. Керуйтеся, зокрема, головним нормативним документом, який визначає строки виплати заробітної плати на підприємстві, — статтею 115 Кодексу законів про працю України (КЗпП). Аналогічні вимоги знайдете і в статті 24 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (далі — Закон про оплату праці).
Якщо розібрати ці норми, як то кажуть, по кісточках, отримаємо чотири постулати.
Зарплату працівникам виплачуйте регулярно. Це означає, що у виплаті зарплати не може бути жодних перерв. Не можна й накопичувати зарплатні борги за кілька місяців — навіть якщо працівник про це попросить.
Виплату зарплати проводьте в робочі дні у строки, встановлені або колективним договором, або нормативним актом роботодавця. Документ, що затверджує строки виплати зарплати, погодьте з виборним органом профспілкової організації або з представниками, обраними та уповноваженими трудовим колективом.
Якщо колдоговору немає, встановіть строки або у Положенні про оплату праці, або у наказі підприємства. Пам’ятайте, що ці документи також слід погоджувати з профспілкою або трудовим колективом. Незалежно від того, у якому з документів встановили строки виплати зарплати, його повинні підписати дві сторони: керівник (власник) з одного боку, профспілка (уповноважений працівник) — з іншого.
Зарплату виплачуйте:
- не рідше 2-х разів на місяць;
- через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів;
- не пізніше 7 днів після закінчення місяця, за який проводите виплату.
Коли день виплати зарплати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, виплачуйте її напередодні.
Встановіть строки виплати зарплати
Наказ про встановлення строків виплати зарплати
Не зсувайте строки через свято
Не промахніться з розміром авансу
Не порушуйте строків виплати зарплати
Сподіваємося, після ознайомлення з цим матеріалом до штрафів та компенсацій справа не дійде.