Як краще призначити уповноважену особу — за суміщенням чи сумісництвом

Автор
консультант з публічних закупівель, Київ
Нагадуємо, що весною 2020 року вступила в силу нова редакція Закону "Про публічні закупівлі", метою якої є позбавити державні закупівлі корупційної складової.
Зміст статті:


Як призначити уповноважену особу та організувати закупівлі за новими правилами

Отже, за останніми змінами до Закону "Про публічні закупівлі" займатися допороговими закупівлями мають уповноважені особи. Саме вони несуть повну відповідальність за прозорість угоди. Уповноваженою особою може бути людина, що вже займає іншу посаду - тобто за суміщенням чи сумісництвом.

Суміщення посад: уповноважена особа - держслужбовець

У чому різниця між суміщенням професій/посад і сумісництвом?

Суміщення

   • Працівник виконує додаткову роботу за іншою професією/посадою:
   • Поряд зі своєю основною роботою за трудовим договором;
   • У межах робочого часу за основною роботою на одному і тому самому підприємстві, установі, організації.

Порядок та умови регулюють:

  1. КЗпП;
  2. Постанова № 1145;
  3. Інструкція № 53.

  (* Постанова № 1145 та Інструкція № 53 чинні наразі відповідно до постанови ВРУ «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» від 12.09.1991 № 1545. Їх застосовують у частині, що не суперечить Конституції й законам України.)

  Способи визначення та призначення уповноваженої особи (УО)

  Як бачимо, суміщення передбачає додаткову роботу на тому самому підприємстві, установі, організації, в робочий час.

  Суміщення встановлюють:

    • або за прийнятим роботодавцем рішенням. Саме у цьому випадку не пізніше ніж за два місяці працівнику мають повідомити про зміни в організації виробництва та праці;
    • або за заявою працівника. А оскільки у такому випадку працівник сам виявляє бажання змінити умови праці, у роботодавця немає обов’язку офіційно повідомляти про це.

  Як призначити уповноважену особу — за суміщенням чи сумісництвом
  Закупівлі до 50 тисяч: як запланувати і прозвітувати в електронній системіКількість місць обмежена! Устигніть зареєструватися!
  ПРОГРАМА❗️ Закупівлі до 50 тисяч: як запланувати і прозвітувати в електронній системі ✔️ Які вимоги встановлює закон до закупівель на суму до 50 тисяч гривень ✔️ Закупівлі до 50 тисяч: як запланувати і прозвітувати в електронній системі ✔️ Як оприлюднити річний план закупівель ✔️ Закупівлі до 50 тисяч: як запланувати і прозвітувати в електронній системі ✔️ Як оприлюднити звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель ✔️ Закупівлі до 50 тисяч: як запланувати і прозвітувати в електронній системі ✔️Як додати документи в електронну систему закупівель


  Сумісництво

    • Працівник виконує, крім основної, іншу регулярну оплачувану роботу на умовах трудового договору:
    • У вільний від основної роботи час;
    • На тому самому або на іншому підприємстві, в установі або організації.

  Суміщення: хто не може бути уповноваженою особою

  Порядок та умови регулюють:

   1. КЗпП;
   2. Постанова № 245;
   3. Положення № 43

   Законодавство забороняє сумісництво для керівників державних підприємств, установ, організацій, їхніх заступників, керівників структурних підрозділів та їхніх заступників. Ці категорії працівників не мають права працювати за сумісництвом, окрім як у разі наукової, викладацької, медичної та творчої діяльності.

   Для того щоб оформити працівнику як суміщення, так і сумісництво, у штатному розписі підприємства, установи, організації має бути вакантна посада.   зміст

   Вебінарний марафон доя Дня бухгалтера

   Останні новини

   Усі новини

   Гарячі запитання

   Усі питання і відповіді