Мінфін змінив форми розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій

Застосування нового Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі - КАТОТТГ) вплинуло на зміну форм документів, які застосовуються у разі реєстрації та застосування РРО/ПРРО, розрахункових книжок (РК) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО), а також порядку опломбування РРО.

 Мінфін змінив форми розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій


Так, наказом Міністерства фінансів України від 13.12.2021 №662 «Зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.12.2021 за №1694/37316, який діє із 01.01.2022, внесено зміни у додатки до:

  • Порядку реєстрації та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги);
  • Порядку реєстрації та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі;
  • Порядку реєстрації та ведення РК, КОРО;
  • Порядку опломбування РРО;
  • Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування ПРРО;
  • Порядку ведення реєстру центрів сервісного обслуговування РРО.

Відтак форми реєстраційних документів для роботи РРО/ПРРО, а також форми РК та КОРО, передбачають замість кодів КОАТУУ зазначати коди території за п'ятим (за наявності) або четвертим рівнем КАТОТТГ.

Крім того встановлено, що наявні у суб'єктів господарювання книги обліку розрахункових операцій, РК за формами, встановленими у додатках 1, 2 та 6 до Порядку реєстрації та ведення РК, КОРО, затверджені цим наказом, у редакції, яка була чинною до 01.01.2022, можуть використовуватись суб'єктами господарювання до скасування реєстрації таких КОРО, РК або до їх закінчення. За зверненням суб'єкта господарювання, а також під час реєстрації чи перереєстрації таких книг, контролюючими органами у порядку, встановленому для перереєстрації книг, на титульній сторінці проводять зміни кодів КОАТУУ на відповідні коди територій згідно з п'ятим (за наявності) або четвертим рівнем КАТОТТГ.

Джерело: ДПС у Київській області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
152357

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34259

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412323

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді