Мінфін змінив форми розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій

Застосування нового Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі - КАТОТТГ) вплинуло на зміну форм документів, які застосовуються у разі реєстрації та застосування РРО/ПРРО, розрахункових книжок (РК) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО), а також порядку опломбування РРО.

 Мінфін змінив форми розрахункової книжки та книги обліку розрахункових операцій


Так, наказом Міністерства фінансів України від 13.12.2021 №662 «Зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 30.12.2021 за №1694/37316, який діє із 01.01.2022, внесено зміни у додатки до:

  • Порядку реєстрації та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги);
  • Порядку реєстрації та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі;
  • Порядку реєстрації та ведення РК, КОРО;
  • Порядку опломбування РРО;
  • Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування ПРРО;
  • Порядку ведення реєстру центрів сервісного обслуговування РРО.

Відтак форми реєстраційних документів для роботи РРО/ПРРО, а також форми РК та КОРО, передбачають замість кодів КОАТУУ зазначати коди території за п'ятим (за наявності) або четвертим рівнем КАТОТТГ.

Крім того встановлено, що наявні у суб'єктів господарювання книги обліку розрахункових операцій, РК за формами, встановленими у додатках 1, 2 та 6 до Порядку реєстрації та ведення РК, КОРО, затверджені цим наказом, у редакції, яка була чинною до 01.01.2022, можуть використовуватись суб'єктами господарювання до скасування реєстрації таких КОРО, РК або до їх закінчення. За зверненням суб'єкта господарювання, а також під час реєстрації чи перереєстрації таких книг, контролюючими органами у порядку, встановленому для перереєстрації книг, на титульній сторінці проводять зміни кодів КОАТУУ на відповідні коди територій згідно з п'ятим (за наявності) або четвертим рівнем КАТОТТГ.

Джерело: ДПС у Київській області

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
2383

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
54306

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
49295

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді