Як виправити помилки в Заяві за формою № 20-ОПП

Автор
головний редактор порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Платник податків повинен подати форму з правильними даними до контролюючого органу за основним місцем обліку, щоб виправити помилку в Заяві за формою №20-ОПП. У Заяві з виправленою інформацією у графі 2 розділу 3 вкажіть значення «3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування»

Як виправити помилки в Заяві за формою № 20-ОПП

Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588, далі – Порядок № 1588 (п. 63.3 ПКУ). Для цього платник подає заяву про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – Заява за ф. № 20-ОПП).

Якщо відомості про об’єкт оподаткування змінилися, а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування, платник податків надає до контролюючого органу за основним місцем обліку Заяву за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, в такому ж порядку та строки, як і при реєстрації, створенні чи відкритті об’єкта оподаткування (п. 8.5 розд. VIII Порядку № 1588).

Якщо змінилося призначення об’єкта оподаткування або його перепрофілювали, інформацію про нього надавайте в Заяві за ф. 20-ОПП двома рядками, а саме:

  • в одному рядку зазначте інформацію про закриття об’єкта оподаткування, призначення якого змінюється;
  • у другому – оновлену інформацію про об’єкт оподаткування, який створили чи відкрили на основі закритого.

Якщо суб’єкт господарювання виявив помилку у Заяві за ф. № 20-ОПП, то він повинен подати Заяву за ф. № 20-ОПП з виправленою інформацією про такі об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Коли заповнюєте Заяву за ф. № 20-ОПП з виправленою (оновленою) інформацією у графі 2 «Код ознаки надання інформації» розд. 3 «Відомості про об’єкти оподаткування платника податків» проставляйте значення «3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування».

Якщо платник виявив помилку в заповненні графи 6 «Код територіальної громади, де знаходиться об’єкт оподаткування», у Заяві за ф. № 20-ОПП він зазначає виправлену інформацію щодо адміністративно-територіальної одиниці та території територіальних громад відповідно до Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, де знаходиться об’єкт оподаткування, та у графі 2 «Код ознаки надання інформації» проставляє значення «3 – зміна відомостей про об’єкт оподаткування».

Довідково: наказ Мінфіну від 27.09.2024 № 470 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів» вніс зміни до Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, а саме:

  • змінив його назву на: «Заява про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» (далі – Заява № 20-ОПП);
  • структурував поля, які передбачають відомості щодо адреси місцезнаходження об’єкта оподаткування.

Про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадите діяльність, про які платники податків уже повідомили контролюючі органи до прийняття цих змін, повторно повідомляти шляхом подання Заяви № 20-ОПП за новою формою не потрібно.

За повідомленням ГУ ДПС у Чернівецькій області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
151589

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
33778

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
410691

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6604

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді