Мінфін втілює середньострокове бюджетне планування

На засіданні Уряду Міністр фінансів представила новації бюджетного процесу, які набули чинності після підписання Президентом України 08.01.2019 закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування» від 06.12.2018 № 2646-VIII.

Серед основних новацій:

  • узгодження стратегічного і бюджетного планування;
  • запровадження нової Бюджетної декларації, яка стає головним документом бюджетного процесу;
  • новий бюджетний календар;
  • розширення бюджетних правил.

Зміст Бюджетної декларації суттєво змінився. На додаток до незмінних вимог — дефіцит, державний борг, темпи зростання ВВП, — з’являються нові:

  • загальні граничні показники видатків на три роки;
  • граничні показники видатків для кожного з головних розпорядників;
  • цілі державної політики у відповідній сфері;
  • оцінка фіскальних ризиків;
  • проведення оглядів видатків.

«Нову декларацію ми будемо подавати до 15 травня на розгляд КМУ, однак у нас не з’являється додаткового часу, і вже з наступного тижня треба починати роботу», — підкреслила Міністр фінансів.

У лютому Мінфін очікує отримати від головних розпорядників інформацію з пропозиціями про зміни у структурі витрат головного розпорядника (у т. ч. зміни переліку та змісту бюджетних програм) з урахуванням нових політик та розрахунком вартості кожної політики.

У квітні Мінфін доведе до головних розпорядників орієнтовні граничні показники видатків, а головні розпорядники Мінфіну — інформацію про цілі державної політики у відповідній сфері діяльності та показники їх досягнення.

«Ми розраховуємо на затвердження Бюджетної декларації Парламентом до 15 липня, щоби мати на наступні три роки чіткі показники і вчасно — до 15 вересня — подати проект Державного бюджету», — зазначила Міністр фінансів.

Джерело: Урядовий портал

Є-Звітність: до формування річних звітів готові

Мінфін втілює середньострокове бюджетне планування
Тетяна Піднебеснашеф-редактор видання «Головбух: Бюджет», член Громадської ради при Державній казначейській службі України
Попереду у вас останнє випробування: закрити бюджетний рік та відзвітувати, як спрацювала установа. Звісно, треба використати АС «Є-Звітність». Казначеї зробили висновки з попередніх звітних кампаній і вдосконалили ті функції, з якими виникали проблеми. Що нового чекає на вас у системі та як скористатися новаціями?

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2024

Президент підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-ІХ (далі – Держбюджет 2024), який є основним фінансовим планом країни. Держбюджет-2024 набере чинності з 01.01.2024 р.
1282

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2023 року та їх застосування – у цьому огляді.
254065

Як підготувати бюджетний запит на 2024 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
21044

Особливості складання розрахунків до проектів місцевих бюджетів на 2024 рік

Проект місцевого бюджету на 2024 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт держбюджету на 2024 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до учасників бюджетного процесу згідно зі статтею 75 БК.
2195

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.
2971