Мінфін втілює середньострокове бюджетне планування

На засіданні Уряду Міністр фінансів представила новації бюджетного процесу, які набули чинності після підписання Президентом України 08.01.2019 закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування» від 06.12.2018 № 2646-VIII.

Серед основних новацій:

  • узгодження стратегічного і бюджетного планування;
  • запровадження нової Бюджетної декларації, яка стає головним документом бюджетного процесу;
  • новий бюджетний календар;
  • розширення бюджетних правил.

Зміст Бюджетної декларації суттєво змінився. На додаток до незмінних вимог — дефіцит, державний борг, темпи зростання ВВП, — з’являються нові:

  • загальні граничні показники видатків на три роки;
  • граничні показники видатків для кожного з головних розпорядників;
  • цілі державної політики у відповідній сфері;
  • оцінка фіскальних ризиків;
  • проведення оглядів видатків.

«Нову декларацію ми будемо подавати до 15 травня на розгляд КМУ, однак у нас не з’являється додаткового часу, і вже з наступного тижня треба починати роботу», — підкреслила Міністр фінансів.

У лютому Мінфін очікує отримати від головних розпорядників інформацію з пропозиціями про зміни у структурі витрат головного розпорядника (у т. ч. зміни переліку та змісту бюджетних програм) з урахуванням нових політик та розрахунком вартості кожної політики.

У квітні Мінфін доведе до головних розпорядників орієнтовні граничні показники видатків, а головні розпорядники Мінфіну — інформацію про цілі державної політики у відповідній сфері діяльності та показники їх досягнення.

«Ми розраховуємо на затвердження Бюджетної декларації Парламентом до 15 липня, щоби мати на наступні три роки чіткі показники і вчасно — до 15 вересня — подати проект Державного бюджету», — зазначила Міністр фінансів.

Джерело: Урядовий портал

Є-Звітність: до формування річних звітів готові

Мінфін втілює середньострокове бюджетне планування
Тетяна Піднебеснашеф-редактор видання «Головбух: Бюджет», член Громадської ради при Державній казначейській службі України
Попереду у вас останнє випробування: закрити бюджетний рік та відзвітувати, як спрацювала установа. Звісно, треба використати АС «Є-Звітність». Казначеї зробили висновки з попередніх звітних кампаній і вдосконалили ті функції, з якими виникали проблеми. Що нового чекає на вас у системі та як скористатися новаціями?

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
408262

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180670

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
50051

Платні послуги бюджетних установ

Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.
22946

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді