Держбюджет-2019 передбачає видатки, аби виплачувати грошове забезпечення військовослужбовців 2019 року в ЗСУ в розмірі 49,6 млрд грн. Про це повідомив під час брифінгу 09.01.2019 начальник управління організаційного та соціальних виплат Департаменту фінансів Міноборони В’ячеслав Салахов.
«Порівняно з 2018 роком фонд грошового забезпечення на 2019 рік збільшено на 15,2 млрд грн, або на 4 %. Це дозволить виконати завдання Глави держави щодо збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців не менш ніж на 30 %» — наголосив В’ячеслав Салахов.
Міноборони підвищить розміри грошового забезпечення військовослужбовців за рахунок збільшення його додаткових видів, зокрема, надбавок за особливості проходження служби та щомісячної винагороди (премії).
У 2019 році Міністр оборони встановив мінімальний розмір надбавки за особливості проходження служби — 65% від посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років усім категоріям особового складу. Окремим категоріям військовослужбовців, залежно від особливостей проходження військової служби, розмір цієї надбавки підвищать до 100%.
«Це такі категорії військовослужбовців, як лікарі, механіки-водії танків, гаубичних самохідно-артилерійських установок, БМП, наземні авіаційні спеціалісти, плавсклад, десантники, спецпризначенці, льотчики та інші», — зазначив В’ячеслав Салахов.
У 2019 році Міноборони також збільшить розмір щомісячної премії військовослужбовців, які проходять службу у військових частинах Сил спеціальних операцій, Десантно-штурмових військ, морській піхоті, у складі екіпажів надводних кораблів (суден, катерів). Підвищення не стосуватиметься військовослужбовців, які проходять службу на посадах в штабах цих військових угруповань та підрозділах забезпечення.
Джерело: Урядовий портал
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.