У МОЗ розповили про дофінансування лікарень для виплат підвищеної зарплати медикам

100% працівників закладів первинної медичної допомоги вже нараховано базову зарплату за січень у розмірі не менше 20 000 гривень лікарям та 13 500 гривень медичним сестрам

Допомогатор


 МОЗПри цьому лише 40 закладів первинки, що становить 4% від загальної кількості, поки не в змозі власним коштом виплатити нові базові зарплати медикам. У січні в цих лікарнях зроблені нарахування оплати праці коштом авансових платежів за лютий, а в майбутньому – вони отримають дофінансування від Національної служби здоров'я України (НСЗУ). Про це в ефірі телеканалу «Дом» повідомив заступник міністра охорони здоров'я Олексій Яременко.

«Ми вже зібрали дані з регіональних департаментів охорони здоров’я, і маємо повну картину, скільки закладів первинної меддопомоги потребують дофінансування. Нині по країні зафіксовано всього 40 таких закладів, які потребують дофінансування на загальну суму 6 мільйонів гривень на місяць. Отже, від загальної кількості закладів первинної медичної допомоги ми маємо лише 4% неспроможних закладів», – повідомив Олексій Яременко.

За словами заступника міністра, найбільше закладів первинки, які потребують додаткового фінансування, знаходяться на Одещині, Кіровоградщині, Миколаївщині та Вінниччині.

Ті медзаклади, яким з об'єктивних причин не вистачає бюджету для виплати підвищеної заробітної плати медикам, отримають пакет додаткового фінансування від НСЗУ. Для цього вже закладено відповідні кошти. Пакет дофінансування видаватиметься терміном на пів року та матиме чіткі індикатори виконання. За цей час медичний заклад має владнати операційні проблеми та запровадити якісний менеджмент.

Наразі МОЗ верифікує кожен медзаклад первинки, який декларує, що потребує дофінансування від держави. Також на такі лікарні чекатиме перевірка від Держаудитслужби для з'ясування того, куди і як заклад витрачав кошти.

Всього лікарням первинної меддопомоги НСЗУ здійснила майже всі виплати за січень та аванс за лютий на суму понад 4 мільярди гривень

Джерело: МОЗ

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Індексація зарплати 2025

Про правила для нарахування індексації у 2025 році та як індексувати зарплату протягом 2025 року, якщо оклад змінюється – роз'яснить експерт на прикладах у статті.
106694

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
405929

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
105

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
180308

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді