Коли суди звинувачують установи у недотриманні мінімальних держгарантій в оплаті праці

Коли суди звинувачують установи у недотриманні мінімальних держгарантій в оплаті праці

Через обмежене фінансування керівники бюджетних установ нечасто направляють працівників у відрядження, навіть коли в тому є потреба. А з 1 січня цього року ще й розмір добових та витрати на найм житла збільшили. Утім, гарантії та компенсації під час службових відряджень ніхто не відміняв. І якщо керівник установи не забезпечить працівника авансом або не виплатить кошти взагалі, він порушить трудове законодавство. Тобто отримає штраф від Держпраці. А за порушення бюджетного законодавства — від Держаудитслужби та ще й вимогу відшкодувати небюджетну заборгованість із власної кишені.

ЧИТАТИ СТАТТЮ ☑️

Колишній ревізор розповів у статті, які для цього є підстави та чи врятує керівника від штрафів заява працівника.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Перевірка в органах місцевого самоврядування

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
6781

Заробітна плата: перевірка розрахунків та типові помилки

Обовʼязковий контроль нарахування зарплати убереже бухгалтера від штрафів. Розкажемо, як заробітна плата у бюджетній установі та ОМС перевіряється аудиторами та які професійні «секрети» застосовують аудитори («ревізори»).
9926

Неоформлення трудових відносин: розмір штрафів

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
10031