Через обмежене фінансування керівники бюджетних установ нечасто направляють працівників у відрядження, навіть коли в тому є потреба. А з 1 січня цього року ще й розмір добових та витрати на найм житла збільшили. Утім, гарантії та компенсації під час службових відряджень ніхто не відміняв. І якщо керівник установи не забезпечить працівника авансом або не виплатить кошти взагалі, він порушить трудове законодавство. Тобто отримає штраф від Держпраці. А за порушення бюджетного законодавства — від Держаудитслужби та ще й вимогу відшкодувати небюджетну заборгованість із власної кишені.
ЧИТАТИ СТАТТЮ ☑️
Колишній ревізор розповів у статті, які для цього є підстави та чи врятує керівника від штрафів заява працівника.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
У період дії правового режиму воєнного стану планові контрольні заходи не проводять. Стосується це і Держпраці. Але не все так просто та однозначно.
Інспектори Держпраці можуть накладати фінансові санкції на роботодавців за статтею 265 КЗпП, на їх посадових осіб – адміністративний штраф, а для окремих роботодавців передбачено окремий вид відповідальності – попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни. Розглянемо кого стосується попередження та чи є воно порятунком від штрафів.
Оплата комунальних послуг в бюджетних установах – як ревізори виявляють порушення.
Обовʼязковий контроль нарахування зарплати убереже бухгалтера від штрафів. Розкажемо, як заробітна плата у бюджетній установі та ОМС перевіряється аудиторами та які професійні «секрети» застосовують аудитори («ревізори»).