Розмір збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при реєстрації авто

Сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при набутті права власності на легкові автомобілі здійснюється під час першої державної реєстрації в Україні у сервісних центрах МВС.

Розмір збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при реєстрації авто

Калькулятор штрафів


Ставки пенсійного збору в 2022 році

Об’єктом оподаткування при набутті права власності на легкові автомобілі буде вартість легкового автомобіля, без урахування ПДВ.

Діючі ставки пенсійного збору залежать від вартості об’єкта та становлять (відповідно до п.8 ст.4 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» №400/97)

  • 3% – якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з 01.01.2022 – із суми до 409 365 грн.);
  • 4% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з 01.01.2022 – із суми понад 409 365 грн. до 719 490 грн.);
  • 5% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з 01.01.2022 – із суми понад 719 400 грн.).

Платниками пенсійного збору є підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та фізичні особи при набутті права власності на легковий автомобіль, який підлягає першій державній реєстрації в Україні. Таким чином, обов’язок сплатити збір виникає, коли:

  • установа набуває статусу власника легкового автомобіля;
  • таке авто підлягає першій державній реєстрації в Україні.

Важливо! Сплачувати цей збір доведеться лише за умови виникнення обох цих обставин одночасно, а підставою буде договір купівлі-продажу легкового автомобіля.

Реєстрація легкового автомобіля вважається першою, коли вона здійснюється вперше в Україні уповноваженими державними органами. Якщо авто було зареєстроване на території України (в тому числі тимчасово або перебувало на відомчому обліку), подальша його реєстрація не вважається першою.

Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
314126

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33974

Податки в ОМС: бухоблік та проведення

Сплата податків не минає нікого. І бюджетники не виключення. Навіть ті, які мають відношення до влади, зокрема й місцевої. Які податки і збори є витратами ОМС, як їх обліковувати, бухгалтерські проведення. Про це та інше – у консультації.
10027

Транспортний податок 2024: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2024 році: дивиться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2024 – у статті.
15618

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді