Розмір збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при реєстрації авто

Сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при набутті права власності на легкові автомобілі здійснюється під час першої державної реєстрації в Україні у сервісних центрах МВС.

Розмір збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при реєстрації авто

Калькулятор штрафів


Ставки пенсійного збору в 2022 році

Об’єктом оподаткування при набутті права власності на легкові автомобілі буде вартість легкового автомобіля, без урахування ПДВ.

Діючі ставки пенсійного збору залежать від вартості об’єкта та становлять (відповідно до п.8 ст.4 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» №400/97)

  • 3% – якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з 01.01.2022 – із суми до 409 365 грн.);
  • 4% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з 01.01.2022 – із суми понад 409 365 грн. до 719 490 грн.);
  • 5% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з 01.01.2022 – із суми понад 719 400 грн.).

Платниками пенсійного збору є підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та фізичні особи при набутті права власності на легковий автомобіль, який підлягає першій державній реєстрації в Україні. Таким чином, обов’язок сплатити збір виникає, коли:

  • установа набуває статусу власника легкового автомобіля;
  • таке авто підлягає першій державній реєстрації в Україні.

Важливо! Сплачувати цей збір доведеться лише за умови виникнення обох цих обставин одночасно, а підставою буде договір купівлі-продажу легкового автомобіля.

Реєстрація легкового автомобіля вважається першою, коли вона здійснюється вперше в Україні уповноваженими державними органами. Якщо авто було зареєстроване на території України (в тому числі тимчасово або перебувало на відомчому обліку), подальша його реєстрація не вважається першою.

Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74399

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45821

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10738

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56127

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
259913

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді