Ставки пенсійного збору в 2022 році
Об’єктом оподаткування при набутті права власності на легкові автомобілі буде вартість легкового автомобіля, без урахування ПДВ.
Діючі ставки пенсійного збору залежать від вартості об’єкта та становлять (відповідно до п.8 ст.4 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» №400/97)
- 3% – якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з 01.01.2022 – із суми до 409 365 грн.);
- 4% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з 01.01.2022 – із суми понад 409 365 грн. до 719 490 грн.);
- 5% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з 01.01.2022 – із суми понад 719 400 грн.).
Платниками пенсійного збору є підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та фізичні особи при набутті права власності на легковий автомобіль, який підлягає першій державній реєстрації в Україні. Таким чином, обов’язок сплатити збір виникає, коли:
- установа набуває статусу власника легкового автомобіля;
- таке авто підлягає першій державній реєстрації в Україні.
Важливо! Сплачувати цей збір доведеться лише за умови виникнення обох цих обставин одночасно, а підставою буде договір купівлі-продажу легкового автомобіля.
Реєстрація легкового автомобіля вважається першою, коли вона здійснюється вперше в Україні уповноваженими державними органами. Якщо авто було зареєстроване на території України (в тому числі тимчасово або перебувало на відомчому обліку), подальша його реєстрація не вважається першою.
Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві
- ⭐️ Всеукраїнська професійна сертифікація бухгалтерів — 2022 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Оплата праці в умовах посткарантину СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні через COVID-19 СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Зарплата в бюджеті СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Лікарняні та декретні: як платити і звітувати СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
- ⭐️Планування бюджету територіальної громади СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️
УВАГА!
Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.