Розмір збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при реєстрації авто

Сплата збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при набутті права власності на легкові автомобілі здійснюється під час першої державної реєстрації в Україні у сервісних центрах МВС.

Розмір збору на обов’язкове державне пенсійне страхування при реєстрації авто

Калькулятор штрафів


Ставки пенсійного збору в 2022 році

Об’єктом оподаткування при набутті права власності на легкові автомобілі буде вартість легкового автомобіля, без урахування ПДВ.

Діючі ставки пенсійного збору залежать від вартості об’єкта та становлять (відповідно до п.8 ст.4 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» №400/97)

  • 3% – якщо вартість легкового автомобіля не перевищує 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з 01.01.2022 – із суми до 409 365 грн.);
  • 4% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 165, але не перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з 01.01.2022 – із суми понад 409 365 грн. до 719 490 грн.);
  • 5% – якщо вартість легкового автомобіля перевищує 290 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року (з 01.01.2022 – із суми понад 719 400 грн.).

Платниками пенсійного збору є підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та фізичні особи при набутті права власності на легковий автомобіль, який підлягає першій державній реєстрації в Україні. Таким чином, обов’язок сплатити збір виникає, коли:

  • установа набуває статусу власника легкового автомобіля;
  • таке авто підлягає першій державній реєстрації в Україні.

Важливо! Сплачувати цей збір доведеться лише за умови виникнення обох цих обставин одночасно, а підставою буде договір купівлі-продажу легкового автомобіля.

Реєстрація легкового автомобіля вважається першою, коли вона здійснюється вперше в Україні уповноваженими державними органами. Якщо авто було зареєстроване на території України (в тому числі тимчасово або перебувало на відомчому обліку), подальша його реєстрація не вважається першою.

Джерело: Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

тест для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
47265

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
35695

Єдиний рахунок 2024 – переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ – це добровільний крок. Але зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система – у статті.
6849

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
2946

Земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
53121

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді