Уряд затвердив порядок та умови надання субвенції на модернізацію їдалень у школах

На засіданні Кабінету Міністрів України затвердили порядок та умови надання субвенції у розмірі 1,5 млрд гривень на придбання обладнання та модернізацію харчових блоків у школах.

Уряд затвердив порядок та умови надання субвенції на модернізацію їдалень у школах


Аби отримати фінансування регіони та громади мають підготувати якісні проекти, які відповідатимуть вимогам нового технологічного циклу приготування їжі. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

Субвенція між областями та містом Києвом розподіляється пропорційно до площі регіону та кількості учнів у школах з рівною вагою обох цих факторів.

Умови надання субвенції.

1) Реалізація проектів в закладах освіти з кількістю учнів:

  • не менше 400 людей для закладів освіти, розташованих у місті Києві, містах – обласних центрах;
  • не менше 200 людей (без урахування учнів у філіях) – для закладів освіти, розташованих у тергромадах, (крім закладів освіти, розташованих у сільських (селищних) територіальних громадах, що мають статус гірських населених пунктів, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення). А також для закладів освіти спільної власності територіальних громад, що перебувають в управлінні обласних рад;
  • не менше 100 людей для закладів освіти, розташованих у сільських (селищних) територіальних громадах, що мають статус гірських населених пунктів, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення;

2) План реалізації проектів не повинен становити більше одного року;

3) Проекти з реконструкції та капітального ремонту повинні бути розроблені відповідно до державних будівельних норм та стандартів. Також мають бути дотримані норми інклюзивності та безбарʼєрності. Інформаційний посібник, у якому детально описуються всі критерії та вимоги до будівництва харчових блоків у школах, можна завантажити за посиланням https://bit.ly/3L2toBB.

4) Співфінансування з місцевих бюджетів на рівні:

  • не менше ніж 30% вартості проектів – для проектів закладів освіти, розташованих у місті Києві та в міських територіальних громадах з адміністративними центрами, в містах – обласних центрах, а також для закладів освіти спільної власності територіальних громад, що перебувають в управлінні обласних рад;
  • не менше ніж 20% вартості проектів – для проектів закладів освіти, розташованих у міських територіальних громадах (крім закладів освіти, розташованих у міських територіальних громадах з адміністративними центрами в містах – обласних центрах, міських територіальних громадах, що мають статус гірських населених пунктів, а також міських територіальних громадах розташованих на лінії зіткнення);
  • не менше ніж 10% вартості проектів – для проектів закладів освіти, розташованих у сільських (селищних) територіальних громадах (крім закладів освіти, розташованих у сільських (селищних) територіальних громадах, що мають статус гірських населених пунктів, та сільських (селищних) територіальних громадах, розташованих на лінії зіткнення);
  • не менше ніж 5% вартості проектів – для проектів закладів освіти, розташованих у територіальних громадах, що мають статус гірських населених пунктів, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення.

Орієнтовний розподіл субвенції між областями та містом Києвом пропорційно до площі регіону та кількості учнів у закладах загальної середньої освіти (з рівною вагою обох цих факторів) додається.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9248

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3786

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
999

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1869