На порталі «Дія» з’явилась можливість згенерувати довідку про несудимість - як її отримати

Довідку про несудимість потрібна для оформлення на роботу, оформлення візи для виїзду за кордон, для участі у тендері, здійснення усиновлення, встановлення опіки, оформлення громадянства, оформлення або поновлення документів тощо. Отримати довідку про відсутність судимості може фізична особа, яка досягла 14-річного віку.

 На порталі «Дія» з’явилась можливість згенерувати довідку про несудимість - як її отримати


Отримання довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством України, а скорочено «довідки про несудимість», здійснюється відповідно до Наказу Міністерства внутрішніх справ України «Про організацію доступу до відомостей персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України».

Довідка про несудимість потрібна у таких випадках:

 • оформлення на роботу;
 • оформлення візи для виїзду за кордон;
 • отримання дозволу на зброю;
 • для надання до військового комісаріату;
 • для участі у тендері;
 • здійснення усиновлення;
 • встановлення опіки;
 • оформлення громадянства;
 • оформлення або поновлення документів.

Існує два види довідки про несудимість – «скорочена» та «повна» довідки. «Скорочена» довідка включатиме відомості про відсутність/наявність судимості. У свою чергу «повна» довідка включатиме відомості про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність/наявність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України. У кожному конкретному випадку законодавство передбачає різний обсяг інформації стосовно особи, який необхідно отримати.

Довідка може видаватися особі, яка досягла 14 років за її особистим запитом у письмовій або електронній формі.

Запит у письмовій формі подається особисто або уповноваженою у встановленому порядку особою – представником (наприклад батьками) до територіального сервісного центру Міністерства внутрішніх справа України (далі – ТСЦ МВС), незалежно від реєстрації місця проживання. Особа під час подання запиту особисто пред’являє посадовій особі ТСЦ документ, що посвідчує його особу, та надає його копію. Якщо запит подається через представника, додатково необхідно надати документ, що посвідчує особу представника; оригінал та копія документа, яким уповноважено представника;

Для замовлення довідки онлайн необхідно:

 • перейти на сайт: https://dpvs.hsc.gov.ua/;
 • зареєструватися через Кваліфікований електронний підпис (фізичної особи) або Bank ID;
 • заповнити електронну форму (вказавши, спосіб отримання довідки та ТСЦ МВС в якому зручно забрати готову довідку);
 • отримати повідомлення про готовність документу або перевірити статус готовності довідки онлайн;
 • забрати довідку в обраному ТСЦ МВС.

Варто пам’ятати, що при замовленні через Bank ID отримати довідку можна лише в паперовому варіанті.

Довідку можна отримати у два способи:

 • електронний варіант – довідка надійде на вказану у формі заповнення електронну адресу;
 • паперовий варіант – довідку можна забрати у бажаному ТСЦ МВС.

Електронний варіант довідки можна використовувати у випадках:

 • учасники тендерних закупівель можуть замовити та подати довідку онлайн, скориставшись Кваліфікованим електронним підписом (фізичної особи);
 • особа може скористатися електронною довідкою за згодою установи, до якої вона подається.

При замовленні довідки онлайн збережіть її номер. Це дозволить самостійно перевіряти статус її готовності.

Готову довідку про несудимість в паперовому вигляді можна отримати лише в тому ТСЦ МВС, який вказаний в замовленні, при цьому якщо довідка замовлена онлайн, адміністратору надається паспорт особи і його копія.

Довідка про несудимість видається безкоштовно.

Максимальний термін видачі Довідки про несудимість — 30 календарних днів з дня надходження запиту.

У разі тимчасового або постійного перебування особи за межами держави довідку про несудимість можна отримати в посольствах або консульських установах України.

На офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України за посиланням можна перевірити легітимність довідки про несудимість, що були видані після 1 лютого 2017 року.

А для отримання довідки про несудимість у «Дії» достатньо перейти за посиланням: https://diia.gov.ua/services/dovidka-pro-vidsutnist-sudimosti

Джерело: Координаційний центр з надання правової допомоги

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка бухгалтера – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
83269

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3334

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
5958

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
10058