Cтипендії, які не оподатковуватимуть ПДФО у 2019 році

З 01.01.2019 заклади освіти не оподатковуватимуть ПДФО та військовим збором стипендію разом із сумою її індексації, виплачену учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, якщо вона не перевищує порогу, визначеного підпунктом 169.4.1 ПК. У 2019-му цей поріг становитиме 2690 грн (1921 грн х 1,4).

Якщо сума стипендії більша за поріг, заклади освіти оподатковуватимуть суму перевищення:

  • ПДФО — за ставкою 18%;
  • військовим збором — за ставкою 1,5%.

Суму нарахованої/виплаченої стипендії разом із сумою її індексації потрібно відображати у формі № 1ДФ за ознакою доходу «150».

Відтак, у 2019 році всі заклади освіти, які виплачують стипендії студентам, мають врахувати зміни до пункту 165.1.26 ПК, які вніс Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 № 2628-VIII.

Нагадаємо, раніше ПДФО та військовим збором не оподатковували виключно стипендії, виплачені з бюджету.

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

Як у 2019-му платити лікарняні та декретні

Cтипендії, які не оподатковуватимуть ПДФО у 2019 році
Микола ПОСТЕРНАК експерт із соціального страхування
Розрахунок лікарняних та декретних здійснюйте за новими правилами. Також зважте, що не терпить помилок заповнення нової форми заяви розрахунку для лікарняних. Покроково і з прикладами про те, як: • обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності; • обмежити розмір допомоги особам, страховий стаж яких менше шести місяців.

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
71724

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
43725

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
7725

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
55245

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
253469

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді