Президент підписав Наказ про призов резервістів на військову службу

Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України підписав Наказ про призов резервістів на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

 Президент підписав Наказ про призов резервістів на військову службу

НОВІ ЗМІНИ в РОЗРАХУНКУ СЕРЕДНЬОЇ ЗАРПЛАТИ


Це надасть можливість оперативно здійснити доукомплектування Збройних Сил України та інших військових формувань за рішенням Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України шляхом призову громадян України, зарахованих до військового оперативного резерву, на військову службу без необхідності оголошувати чергову мобілізацію в державі.

Призову підлягатимуть резервісти від 18 до 60 років. Йдеться як офіцерський, так і сержантський та рядовий склад. Призов розпочнеться відсьогодні із максимальним терміном служби 1 рік.

Резервісти оперативного резерву проходитимуть службу у тих військових частинах і за тим фахом, в яких вони проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві. Йдеться, насамперед, про осіб, які мають бойовий досвід та колишніх військовослужбовців.

Кожен резервіст отримає всі передбачені предмети речового забезпечення та екіпірування. Резервісти оперативного резерву мають самостійно з’явитись у свої військові частини або до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, за телефонним дзвінком або ж отримавши повістку. Після отримання виклику, резервіст уже в той же день зможе прибути в частину і негайно приступити до виконання завдань.

Водночас будуть готуватися і надаватися відповідні документи, які підтверджуватимуть для роботодавця та інших органів призов резервіста на військову службу.

За призваними резервістами, згідно із Законом України зберігатиметься робоче місце та середньомісячна заробітна плата. Резервісти обов’язково отримують грошову виплату, розмір якої залежить від військового звання (відповідного коефіцієнту) та прожиткового мінімуму, установленого для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року, одноразове грошове заохочення. Крім того, за кожний день перебування на зборах, враховуючи час перебування в дорозі від територіального центру комплектування та соціальної підтримки до місця проведення зборів і назад, їм виплачуються добові.

Якщо резервіст з тих чи інших причин, передбачених Законом не може бути призваним, йому необхідно особисто надати підтверджуючі документи. За неявку чи ігнорування виклику передбачено адміністративну або кримінальну відповідальність.

Довідково

- Резервісти оперативного резерву — це військовослужбовці, які звільняються зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві, та набули певної військової облікової спеціальності.

- Відповідно до Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку дозволяє протягом доби призвати резервістів на військову службу в особливий період без оголошення мобілізації. Право оголосити про такий призов має Президент України — Верховний Головнокомандувач ЗСУ.

Джерело: Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9259

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3791

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
1003

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1872