Лікарняні, декретні та інші соцвиплати на час війни - ФСС

Фонд соціального страхування України (ФСС) є гарантом виплат, допомог та медико-соціальної підтримки для мільйонів українських працівників, вагітних жінок, потерпілих на виробництві та їх родин. Тому попри умови воєнного стану ФСС здійснює усі виплати.

Виконавча дирекція ФСС вчора направила:

  • на допомоги по тимчасовій непрацездатності – 428 млн грн;
  • допомоги по вагітності та пологах – 130,8 млн грн;
  • допомоги на поховання – 1,1 млн грн;
  • допомоги по тимчасовій непрацездатності, пов'язаній з виробництвом – 4,4 млн грн.

Також на 100% профінансували надання матеріального забезпечення за заявами-розрахунками, що роботодавці подали по 14 лютого.

Відповідні платіжні доручення направили до Казначейської служби України. Казначейство опрацює ці доручення та надішле кошти у регіональні управління ФСС. Після чого ФСС в регіонах перерахують виплати на рахунки роботодавців.

Терміни проведення банківських операцій та опрацювання заяв-розрахунків, на жаль, будуть збільшені. ФСС робить все залежне, аби налагодити роботу в умовах наявних технічних обмежень і частої неможливості працівників потрапити на робоче місце.

ФСС просить страхувальників не затримувати здійснення виплат і перераховувати допомоги своїм працівникам одразу після надходження коштів від Фонду.

Джерело: за інформацією ФСС України 

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
1024

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024 (закон № 10000).
1772

Прожитковий мінімум на 2023 рік

Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
70596

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових: як не втратити

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу (ОГД) у розмірі 15 мільйонів гривень. Але ряд особливостей значно ускладнює отримання допомоги.
1980

Розрахунок пенсії в Україні – 2023

Після пенсійної реформи на розмір пенсії впливають страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
47371