Скільки у штаті має бути працівників предпенсійного віку в рахунок квоти

Роботодавці, у штаті яких 20 працівників, мають працевлаштувати не менше ніж одну особу, якій до пенсії залишилося 10 і менше років (абз. 2 ч. 2 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI, далі — Закон № 5067).

Для установ та організацій з чисельністю штатних працівників понад 20 квота на працевлаштування осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, становить 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік (абз. 1 ч. 2 ст. 14 Закону № 5067).

Роботодавці самостійно розраховують квоту з урахуванням чисельності осіб, які:

  • вже працюють на умовах повної зайнятості в установах/організаціях;
  • належать до неконкурентоздатних на ринку праці (окрім осіб з інвалідністю).

Тож якщо особа у звітному році стала особою, якій до настання права на пенсію залишилося 10 і менше років, і працювала у звітному році на умовах повної зайнятості, роботодавець має враховувати її при розрахунку квоти.

Скачати зразок нової довідки про страховий стаж

Аби дотримати квоти, роботодавці повинні:

  • працевлаштовувати громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за частиною першою статті 14 Закону № 5067;
  • щорічно, не пізніше 1 лютого після звітного року, інформувати про квоту державну службу зайнятості.

Якщо роботодавець протягом року не дотримає квоту для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії, він сплатить штраф за кожну необґрунтовану відмову в працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної зарплати на момент виявлення порушення.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 09.11.2018 № 21833/0/2-18/53

Норми робочого часу 2019 року

Скільки у штаті має бути працівників предпенсійного віку в рахунок квоти
Ірина Житковаголовний редактор Експертус Кадри
Єдиної для всіх норми робочого часу 2019 року немає. Вона різниться залежно від робочого тижня — «п’ятиденка» чи «шестиденка», тривалості щоденної роботи. То хто й скільки працюватиме у 2019-му?

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14344

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9925

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13055

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді