Скільки у штаті має бути працівників предпенсійного віку в рахунок квоти

Роботодавці, у штаті яких 20 працівників, мають працевлаштувати не менше ніж одну особу, якій до пенсії залишилося 10 і менше років (абз. 2 ч. 2 ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI, далі — Закон № 5067).

Для установ та організацій з чисельністю штатних працівників понад 20 квота на працевлаштування осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, становить 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік (абз. 1 ч. 2 ст. 14 Закону № 5067).

Роботодавці самостійно розраховують квоту з урахуванням чисельності осіб, які:

  • вже працюють на умовах повної зайнятості в установах/організаціях;
  • належать до неконкурентоздатних на ринку праці (окрім осіб з інвалідністю).

Тож якщо особа у звітному році стала особою, якій до настання права на пенсію залишилося 10 і менше років, і працювала у звітному році на умовах повної зайнятості, роботодавець має враховувати її при розрахунку квоти.

Скачати зразок нової довідки про страховий стаж

Аби дотримати квоти, роботодавці повинні:

  • працевлаштовувати громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за частиною першою статті 14 Закону № 5067;
  • щорічно, не пізніше 1 лютого після звітного року, інформувати про квоту державну службу зайнятості.

Якщо роботодавець протягом року не дотримає квоту для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії, він сплатить штраф за кожну необґрунтовану відмову в працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної зарплати на момент виявлення порушення.

Джерело: Лист Мінсоцполітики від 09.11.2018 № 21833/0/2-18/53

Норми робочого часу 2019 року

Скільки у штаті має бути працівників предпенсійного віку в рахунок квоти
Ірина Житковаголовний редактор Експертус Кадри
Єдиної для всіх норми робочого часу 2019 року немає. Вона різниться залежно від робочого тижня — «п’ятиденка» чи «шестиденка», тривалості щоденної роботи. То хто й скільки працюватиме у 2019-му?

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка бухгалтера – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
83269

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3334

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
5958

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
10058