ДФС взяла участь у розробці проекту розпорядження щодо проведення заходів, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення в окремих галузях економіки (далі — Проект). Він передбачає:
- спільні комплексні заходи у сферах медичного обслуговування, торгівлі, громадського харчування, будівництва, сільського господарства, надання послуг тощо;
- обмін інформацією між ДФС, Мінсоцполітики, Держпраці, Державною службою зайнятості та ПФУ про виявлення неоформлених найманих працівників, фактів виплати доходів таким працівникам тощо.
Наразі Проект розглядає Мінфін. Якщо він ухвалить Проект, це дозволить:
- зменшити кількість випадків незадекларованої праці;
- вдосконалити контроль за оформленням трудових відносин із найманими працівниками;
- забезпечити захист соціальних інтересів громадян, зокрема, отримання ними соціальних виплат, пенсії, лікарняних тощо.
За інформацією прес-служби ДФС
Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.