НБУ дозволив громадянам користуватися коштами з арештованих рахунків

НБУ дозволив громадянам користуватися коштами з арештованих рахунків

Українці, на рахунки яких органи державної виконавчої служби чи приватні виконавці наклали арешт, можуть користуватися своїми коштами. Головне, щоб сума стягнення за виконавчим документом щодо такої особи не перевищувала сто тисяч гривень.

Таке рішення ухвалив Кабмін розпорядженням «Про забезпечення здійснення розрахунків населення в умовах воєнного стану» від 02.03.2022 № 198-р. Цей захід має забезпечити життєспроможність населення в умовах воєнного стану

За повідомленням Мін’юсту, клієнти можуть відкрити рахунки, на яких у цьому банку накладено арешт на кошти, і здійснювати видаткові операції з нього без урахування арешту до закінчення воєнного стану в Україні.

Нацбанк уже поінформував банки про порядок здійснення видаткових операцій із рахунків громадян за наявності арешту на кошти і закликає банки врахувати його під час обслуговування громадян:

«В умовах війни держава не може залишити українців без можливості розпоряджатися своїми коштами на елементарні життєві потреби. Просимо банки відповідально підійти до цього питання та забезпечити таку можливість громадянам, рахунки яких були заблоковані до війни», — наголосив заступник голови НБУ Олексій Шабан.

За повідомленням НБУ

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларації та звіти подавайте після закінчення війни: прийнято закони

7 березня 2022 року в газеті «Голос України» № 48 було опубліковано Закон № 21181 та Закон № 21152 які прийнято на основі законопроєктів № 71253 та № 71214 відповідно. Закони набирають чинності з дати їх опублікування, тобто з 07.03.2022.
9250

Послаблення авансових обмежень: нові правила передоплати від урядовців

⚡️ Уряд значно розширив перелік закупівель товарів, робіт, послуг, які розпорядники можуть авансувати без будь-яких урядових обмежень. ✔️Отже, правила передоплати, в тому числі закупівлі періодики, на період карантину знову змінено.
3789

Карантинні обмеження для бюджетних установ

З’ясуємо, як карантин в Україні та ділення на зони впливають на роботу бюджетних установ. Які карантинні обмеження маємо дотримувати для помаранчевої, червоної та жовтої зони у 2021 році, аби не наразитися на штрафи.
1003

ТОП-10 найкорисніших матеріалів: не пропустіть важливе

Ми живемо у часи змін та нестабільності: штормить як в Україні, так і в усьому світі. COVID-19, карантин, нові правки у закони. Бухгалтеру зараз як ніколи потрібно тримати руку на пульсі новин та не пропустити жодної зміни. Тож, щоб спростити вам пошуки у гуглі, зібрали 10 найактуальніших та корисних матеріалів.
1870