Податкові звіти можна подати за 90 днів після припинення воєнного стан

Податкові звіти можна подати за 90 днів після припинення воєнного стан

Платники податків — фізособи, ФОПи та юрособи мають право подати звіти до органів ДПС за 90 календарних днів (к. дн.) після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи. Таку можливість передбачає Закон України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 № 2115-IX, що набрав чинності 07.03.2022.

Допоки в Україні триватиме воєнний стан, а також протягом трьох місяців після його завершення до платників податків не застосовуватимуть адміністративну та кримінальну відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання звітності/документів.

Якщо через наслідки участі у бойових діях платник податків і надалі не матиме фізичної можливості відзвітувати перед ДПС, його звільнять від адміністративної та кримінальної відповідальності. У цьому випадку звітність чи документи він має подати не пізніше ніж за 30 к. дн. з дня закінчення наслідків, які унеможливлювали подання звітів.

У період дії воєнного стану чи стану війни органи контролю не проводять перевірок щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітного характеру.

Водночас фахівці рекомендують платникам податків за наявності належних умов відзвітувати перед ДПС через Електронний кабінет.

ГУ ДПС у Волинській області 

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера на листопад 2023 року

Публікуємо календар бухгалтера-бюджетника на листопад 2023 року. Календар звітності та податковий календар – час звіритися з графіком сплати податків та подання статистичних звітів.
1741

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
42680

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1434

Нова податкова накладна 2023: порядок заповнення

З 01 серпня 2023 року діє оновлена форма податкової накладної. Як заповнити нову форму – приклад заповнення податкової накладної та інша корисна інформація щодо цього штрафонебезпечного документа – у даному огляді.
78987