Податкові звіти можна подати за 90 днів після припинення воєнного стан

Податкові звіти можна подати за 90 днів після припинення воєнного стан

Платники податків — фізособи, ФОПи та юрособи мають право подати звіти до органів ДПС за 90 календарних днів (к. дн.) після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов’язку подати документи. Таку можливість передбачає Закон України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» від 03.03.2022 № 2115-IX, що набрав чинності 07.03.2022.

Допоки в Україні триватиме воєнний стан, а також протягом трьох місяців після його завершення до платників податків не застосовуватимуть адміністративну та кримінальну відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання звітності/документів.

Якщо через наслідки участі у бойових діях платник податків і надалі не матиме фізичної можливості відзвітувати перед ДПС, його звільнять від адміністративної та кримінальної відповідальності. У цьому випадку звітність чи документи він має подати не пізніше ніж за 30 к. дн. з дня закінчення наслідків, які унеможливлювали подання звітів.

У період дії воєнного стану чи стану війни органи контролю не проводять перевірок щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітного характеру.

Водночас фахівці рекомендують платникам податків за наявності належних умов відзвітувати перед ДПС через Електронний кабінет.

ГУ ДПС у Волинській області 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
152653

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34408

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412832

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді