Що перевіряють інспектори Держпраці та куди платити штраф

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Фахівці Держпраці повідомили, що перевірки установ за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення проводитимуть органи місцевого самоврядування (ОМС) на відповідних територіях. Повноваження Держпраці їм делегували за статтею 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР.

Інспектори праці ОМС проводять перевірки відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295.

Форма акта перевірки затверджена наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1338. Відповідно до цього акта інспектори перевіряють:

  • оформлення трудових відносин (пункти 3.1-3.13 розд. 3 «Трудовий договір» ч. І «Законодавство про працю» акта);
  • своєчасність та повноту оплати праці і додержання мінімальних гарантій з оплати праці (розд. 6 «Оплата праці» ч. І «Законодавство про працю», пункти 7.6, 7.19 розд. 7 «Особливості використання праці осіб, що потребують додаткового соціального захисту» та пункти 9.7-9.18 розд. 9 «Гарантії найманих працівників» ч. II «Додаткові вимоги» акта).

Адміністративні штрафи та інші штрафні санкції, які накладають ОМС, тепер належать до доходів загального фонду бюджетів міст республіканського АР Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад. Такі зміни до пункту 38 частини першої статті 64 БК вніс Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 22.11.2018 № 2621-VIII.

Тож інспектори ОМС, коли накладають штрафи за порушення законодавства про працю, зобов’язані зазначати у формі постанови, що суми штрафів установи мають перераховувати до відповідних місцевих бюджетів.

За інформацією ГУ Держпраці у Черкаській області

Середньострокове бюджетне планування: що має знати розпорядник

Що перевіряють інспектори Держпраці та куди платити штраф
Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Відтепер місцеві фіноргани і розпорядники бюджетних коштів плануватимуть доходи і витрати бюджету на середньострокову перспективу. Таку новаційну вимогу встановив Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування» від 06.12.2018 № 2646-VIII, який почав діяти 11.01.2019. Розглянемо, як втілювати новації у бюджетному плануванні.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зустрічна звірка під час ревізії: обов’язки бухгалтера, ризики та захист прав

До вашої установи прийшли з ревізією і проводять зустрічну звірку? Пояснюємо, кого і як перевіряють, які документи готувати, як діяти бухгалтеру та керівнику, і як захистити свої права.
6147

Акт ревізії 2025: що робити з висновками ревізорів

Що таке акт ревізії, як його читати та на що звертати увагу, які документи надати ревізорам? Як правильно написати пояснення та як діяти, коли не згодні з висновками ревізорів — далі у статті
33687

Товарно-транспортна накладна: бланк та зразок заповнення 2025

Товарно-транспортна накладна – це належне оформлення процесу транспортування ТМЦ в усіх його учасників. Вона необхідна і для бухобліку, і для контролю перевезення. У статті знайдете актуальний бланк ТТН 2025, зразок заповнення та поради щодо виправлення помилок у документі.
192791

Як розпорядник бюджетних коштів відповідає за помилки одержувача

Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
23921

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді