Що перевіряють інспектори Держпраці та куди платити штраф

Фахівці Держпраці повідомили, що перевірки установ за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення проводитимуть органи місцевого самоврядування (ОМС) на відповідних територіях. Повноваження Держпраці їм делегували за статтею 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР.

Інспектори праці ОМС проводять перевірки відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295.

Форма акта перевірки затверджена наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1338. Відповідно до цього акта інспектори перевіряють:

  • оформлення трудових відносин (пункти 3.1-3.13 розд. 3 «Трудовий договір» ч. І «Законодавство про працю» акта);
  • своєчасність та повноту оплати праці і додержання мінімальних гарантій з оплати праці (розд. 6 «Оплата праці» ч. І «Законодавство про працю», пункти 7.6, 7.19 розд. 7 «Особливості використання праці осіб, що потребують додаткового соціального захисту» та пункти 9.7-9.18 розд. 9 «Гарантії найманих працівників» ч. II «Додаткові вимоги» акта).

Адміністративні штрафи та інші штрафні санкції, які накладають ОМС, тепер належать до доходів загального фонду бюджетів міст республіканського АР Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад. Такі зміни до пункту 38 частини першої статті 64 БК вніс Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 22.11.2018 № 2621-VIII.

Тож інспектори ОМС, коли накладають штрафи за порушення законодавства про працю, зобов’язані зазначати у формі постанови, що суми штрафів установи мають перераховувати до відповідних місцевих бюджетів.

За інформацією ГУ Держпраці у Черкаській області

Середньострокове бюджетне планування: що має знати розпорядник

Що перевіряють інспектори Держпраці та куди платити штраф
Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Відтепер місцеві фіноргани і розпорядники бюджетних коштів плануватимуть доходи і витрати бюджету на середньострокову перспективу. Таку новаційну вимогу встановив Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування» від 06.12.2018 № 2646-VIII, який почав діяти 11.01.2019. Розглянемо, як втілювати новації у бюджетному плануванні.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Перевірка в органах місцевого самоврядування

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
6728

Заробітна плата: перевірка розрахунків та типові помилки

Обовʼязковий контроль нарахування зарплати убереже бухгалтера від штрафів. Розкажемо, як заробітна плата у бюджетній установі та ОМС перевіряється аудиторами та які професійні «секрети» застосовують аудитори («ревізори»).
9812

Неоформлення трудових відносин: розмір штрафів

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
9716