Що перевіряють інспектори Держпраці та куди платити штраф

Фахівці Держпраці повідомили, що перевірки установ за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення проводитимуть органи місцевого самоврядування (ОМС) на відповідних територіях. Повноваження Держпраці їм делегували за статтею 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР.

Інспектори праці ОМС проводять перевірки відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 26.04.2017 № 295.

Форма акта перевірки затверджена наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1338. Відповідно до цього акта інспектори перевіряють:

  • оформлення трудових відносин (пункти 3.1-3.13 розд. 3 «Трудовий договір» ч. І «Законодавство про працю» акта);
  • своєчасність та повноту оплати праці і додержання мінімальних гарантій з оплати праці (розд. 6 «Оплата праці» ч. І «Законодавство про працю», пункти 7.6, 7.19 розд. 7 «Особливості використання праці осіб, що потребують додаткового соціального захисту» та пункти 9.7-9.18 розд. 9 «Гарантії найманих працівників» ч. II «Додаткові вимоги» акта).

Адміністративні штрафи та інші штрафні санкції, які накладають ОМС, тепер належать до доходів загального фонду бюджетів міст республіканського АР Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад. Такі зміни до пункту 38 частини першої статті 64 БК вніс Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 22.11.2018 № 2621-VIII.

Тож інспектори ОМС, коли накладають штрафи за порушення законодавства про працю, зобов’язані зазначати у формі постанови, що суми штрафів установи мають перераховувати до відповідних місцевих бюджетів.

За інформацією ГУ Держпраці у Черкаській області

Середньострокове бюджетне планування: що має знати розпорядник

Що перевіряють інспектори Держпраці та куди платити штраф
Іван Левадськийексперт з бухобліку та оподаткування в бюджетній сфері, Київ
Відтепер місцеві фіноргани і розпорядники бюджетних коштів плануватимуть доходи і витрати бюджету на середньострокову перспективу. Таку новаційну вимогу встановив Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування» від 06.12.2018 № 2646-VIII, який почав діяти 11.01.2019. Розглянемо, як втілювати новації у бюджетному плануванні.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164339

Коли догана не завадить працівникові отримати премію

«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
2502

Попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни: як уникнути штрафів

Інспектори Держпраці можуть накладати фінансові санкції на роботодавців за статтею 265 КЗпП, на їх посадових осіб – адміністративний штраф, а для окремих роботодавців передбачено окремий вид відповідальності – попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни. Розглянемо кого стосується попередження та чи є воно порятунком від штрафів.
2787

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді