Чи вправі роботодавець не відпускати працівників у відпустку під час війни

Чи вправі роботодавець не відпускати працівників у відпустку під час війни

На період воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику надавити будь-яку відпустку, якщо він залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури. Виключення з цього правила:

  • відпустки у зв’язку вагітністю та пологами;
  • відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

На період воєнного стану працівник може оформити відпустку без збереження зарплати. Обмеження у 15 календарних днів за частиною першою статті 26 Закону про відпустки5 не працює. Чи надавати працівнику таку неоплачувану відпустку на період воєнного стану, рішення приймає роботодавець.

Ще одна нова норма ⸺ на період воєнного стану щорічну основну оплачувану відпустку роботодавець надає тривалістю 24 к. дн. Цю норму потрібно розуміти як тимчасове обмеження тривалості відпустки. Адже в окремих спецзаконах, тривалість щорічної відпустки може бути більшою за 24 к.дн. Ту частину відпустки, яка перевищує 24 к.дн., працівник зможе використати після завершення війни.

На нашу думку, за період військового стану на дії Закону № 2136, відпускний стаж потрібно формувати з повної тривалості щорічної відпустки, а не обмеженої у 24 к.дн.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
47458

Щорічні додаткові відпустки 2024

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одним з різновидом таких відпусток є щорічні додаткові відпустки, наприклад за вислугу років. Які правила їхнього надання, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток – у цьому огляді.
33225

Відпустка за ненормований робочий день

Перевірте, чи правильно ви обчислюєте стаж для додаткової відпустки, та будьте впевнені, що не повертатимете на вимогу ревізорів суму відпускних до бюджету.
16204

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді