Опубліковано закон про особливості трудових відносин у період воєнного стану

Опубліковано закон про особливості трудових відносин у період воєнного стану

Газета «Голос України» опублікувала Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ (далі — Закон № 2136). 

Закон № 2136 визначає особливості трудових відносин у період воєнного часу працівників усіх підприємств, установ, організацій, а також найманих працівників приватних підприємців. Зокрема, він передбачає:

  • право роботодавця звільнити працівників на лікарняному чи у відпустці (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною). У цьому разі датою звільнення буде перший робочий день, що настає за днем закінчення тимчасової непрацездатності, що зазначений у документі про тимчасову непрацездатність, або перший робочий день після закінчення відпустки;
  • право працівника звільнитися в день, який він зазначив у своїй заяві, у зв’язку з веденням бойових дій в районах, де розташоване підприємство, установа чи організація, та загрозою для його життя і здоров’я;
  • звільнення роботодавця від відповідальності у разі несвоєчасної виплати зарплати, якщо він доведе, що порушення сталося внаслідок бойових дій або форс-мажору;
  • введення поняття «призупинення дії трудового договору». Призупинення дії трудового договору — це коли роботодавець тимчасово припиняє забезпечувати працівника роботою, а працівник тимчасово припиняє виконувати роботи за укладеним трудовим договором. Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.

Закон № 2136 набере чинності 24.03.3022.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14179

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9848

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді