Опубліковано закон про особливості трудових відносин у період воєнного стану

Опубліковано закон про особливості трудових відносин у період воєнного стану

Газета «Голос України» опублікувала Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ (далі — Закон № 2136). 

Закон № 2136 визначає особливості трудових відносин у період воєнного часу працівників усіх підприємств, установ, організацій, а також найманих працівників приватних підприємців. Зокрема, він передбачає:

  • право роботодавця звільнити працівників на лікарняному чи у відпустці (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною). У цьому разі датою звільнення буде перший робочий день, що настає за днем закінчення тимчасової непрацездатності, що зазначений у документі про тимчасову непрацездатність, або перший робочий день після закінчення відпустки;
  • право працівника звільнитися в день, який він зазначив у своїй заяві, у зв’язку з веденням бойових дій в районах, де розташоване підприємство, установа чи організація, та загрозою для його життя і здоров’я;
  • звільнення роботодавця від відповідальності у разі несвоєчасної виплати зарплати, якщо він доведе, що порушення сталося внаслідок бойових дій або форс-мажору;
  • введення поняття «призупинення дії трудового договору». Призупинення дії трудового договору — це коли роботодавець тимчасово припиняє забезпечувати працівника роботою, а працівник тимчасово припиняє виконувати роботи за укладеним трудовим договором. Призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.

Закон № 2136 набере чинності 24.03.3022.

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка бухгалтера – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
83269

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3334

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
5958

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
10059