Як перетнути кордон водію призовного віку по спецзаяві

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Як перетнути кордон водію призовного віку по спецзаяві

Міністерство інфраструктури роз’яснило процедуру оформлення заявки на перетин державного кордону водіям призовного віку 18—60 років.

Так, рішення про бронювання військовозобов’язаних водіїв приймають:

  • Міністерство інфраструктури України;
  • обласні військові адміністрації або Київська міська військова адміністрація (постанова КМУ від 03.03.2022 №194).

Перевізник може на власний розсуд обрати будь-який із цих органів для звернення. Усі зазначені вище органи мають однакові повноваження та доступ до спільної з Державною прикордонною службою бази даних.

Звернення до Мінінфраструктури складається з п’яти простих кроків:

  1. завантажити та заповнити усі без винятку поля форми, зразок за посиланням: bit.ly/3JAArAe;
  2. роздрукувати, поставити підпис і печатку;
  3. сфотографувати або зробити сканкопію у форматі pdf;
  4. відправити на електронну адресу [email protected] у форматі word та pdf; 5) заповнити опитувальник за посиланням: bit.ly/357zXTe.

Важливо! Дозвіл на перетин кордону надають лише військовозобов’язаним:

  • водіям, які здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів і вантажів гуманітарної допомоги;
  • працівникам підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці.

Для уникнення простою в пункті пропуску перед початком рейсу отримайте інформацію про підтвердження бронювання за телефоном лінії підтримки: + 38 (044) 334 43 04. Лінія підтримки працює щодня з 08:00 до 17:00.

За інформацією Мінінфраструктури 

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок при звільненні працівника у 2025 році: приклади та особливості

Як правильно провести розрахунок при звільненні працівника: зарплата за відпрацьовані дні, компенсація невикористаної відпустки, вихідна допомога, аліменти, податки, Додаток 4ДФ. Пояснюємо на прикладах 2025 року, як уникнути помилок та зробити все правильно.
215637

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
403420

Прожитковий мінімум у 2025 та 2026 роках: суми та на що впливає

Прожитковий мінімум на 2025 рік встановлює Держбюджет-2025. У статті продемонструємо розміри прожиткового мінімуму 2025 та розглянемо, який прожитковий мінімум на 2026 рік очкувати. Пояснимо, на які виплати впливає його розмір та на що звернути увагу.
16943

Авансовий звіт у 2025 році: бланк та приклад заповнення

Для бухгалтера звична практика – видати працівникам аванс на відрядження, отримати від них авансові звіти, відшкодувати витрати за час поїздки. Та чи певний бухгалтер, що працівник подав авансовий звіт правильно? Надаємо бланк та приклад заповнення.
250805

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді