Мінветеранів осучаснюватиме пільги та соціальні гарантії для захисників та їхніх сімей

Мінветеранів осучаснюватиме пільги та соціальні гарантії для захисників та їхніх сімей

Мінветеранів розпочинає роботу над осучасненням пільг і соціальних гарантій для захисників та їхніх сімей, — повідомила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час прямого включення до Інформаційного марафону всеукраїнських каналів.

Йдеться про розробку та внесення пропозицій щодо осучаснення пільг і соціальних гарантій, які передбачає Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII.

«Наразі наші ветерани — від 18 років і до поважного віку, але переважна більшість — це молоді люди. Після перемоги вони повернуться з війни ще молодими і їм потрібні інші умови. Над цим ми зараз працюємо. Обов’язково це буде психологічна реабілітація — і цивільним, і військовим. Військовим у першу чергу. Обов’язково медичне забезпечення. Система медичного забезпечення також буде реформована, а також — побудова сучасної системи переходу з військової кар’єри до цивільної. Це кардинальна реформа. І коли ми її побудуємо, людина від підписання контракту до моменту виходу на пенсію, або закінчення контракту, буде супроводжуватись державою на всіх напрямках», — наголосила Юлія Лапутіна. 

Джерело

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати і надавати вам професійну підтримку.

Нагадуємо, що зараз усі матеріали сайту доступні вам без обмежень. У разі, якщо вам потрібна консультація експерта чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні журнали
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
742

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024 (закон № 10000).
1678

Прожитковий мінімум на 2023 рік

Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
69593

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових: як не втратити

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу (ОГД) у розмірі 15 мільйонів гривень. Але ряд особливостей значно ускладнює отримання допомоги.
1908

Розрахунок пенсії в Україні – 2023

Після пенсійної реформи на розмір пенсії впливають страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
46938