Держпраці інформує, як діяти роботодавцю під час нещасного випадку в умовах воєнного стану

Держпраці інформує, як діяти роботодавцю у випадку травмування/поранення або загибелі громадян України, які сталися або можуть статися в результаті ведення бойових дій, коли ці громадяни виконували трудові/посадові обов’язки.

Держпраці інформує, як діяти роботодавцю під час нещасного випадку в умовах воєнного стану

Отже, необхідно:

  • повідомити про нещасний випадок територіальний орган Держпраці або його посадових осіб будь-якими засобами зв’язку — телефон, електронна пошта, месенджер тощо;
  • розглянути питання щодо утворення комісії і проведення розслідування, якщо випадок має розслідувати комісія підприємства (п. 12 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337 (далі — Порядок). Так вчиняйте, якщо для цього є умови та можливість забезпечити безпеку членів комісії;
  • максимально фіксувати, збирати та документувати інформацію про нещасний випадок на виробництві, щоб у подальшому його розслідувати у відповідності до вимог Порядку після нормалізації ситуації.
Джерело: офіційний сайт Управління Держпраці в Кіровоградській області

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що передплатникам
друкованних видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та/або «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА»
усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14333

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9914

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13047

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді