Рада розширила дію закону про конфіскацію майна громадян Росії

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Рада розширила дію закону про конфіскацію майна громадян Росії

Примусово вилучати майно на користь України відтепер зможуть і у фізичних осіб — громадян РФ, а також в осіб, які не є громадянами РФ, але мають тісний зв’язок із агресором.

Верховна Рада України на пленарному засіданні ухвалила низку актуальних законопроєктів.

Зокрема, в цілому було ухвалено законопроєкт № 7169 про внесення змін до Закону України «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» щодо уточнення окремих положень. Цей документ розширює дію закону на фізичних осіб — громадян РФ, осіб, які не є громадянами РФ, але мають тісний зв’язок із агресором (мають місце проживання або ведуть основну діяльність), юридичних осіб, що працюють в Україні, але бенефіціаром яких є РФ, та юросіб в Україні, у яких РФ володіє прямо чи опосередковано часткою в капіталі чи є засновником або бенефіціаром.

Так, під дію закону можуть потрапити фізичні чи юридичні особи незалежно від громадянства та місця проживання, які публічно заперечують чи підтримують збройну агресію РФ проти України, встановлення тимчасової окупації частини території України, та які не зупинили чи не припинили свою економічну діяльність на території РФ у період дії воєнного стану в Україні.

Джерело

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.
Нагадуємо, що передплатникам
друкованних видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та/або «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА»
усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу та вам потрібна консультація експерта
чи детальніша інформаційна підтримка, ви можете передплатити наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка педагогам 2025: як розрахувати і надати

Експерт розглядає на прикладах, як рахувати кількість днів щорічної основної відпустки освітянам і науковцям на прикладі відпустки вихователя у залежності від того, скільки місяців було відпрацьовано – менше 10 чи більше, повні ці місяці були чи ні.
24457

Штатний розпис 2025: зразок, заповнення, зміни

Одним із основних документів бюджетної установи є штатний розпис. У статті допоможемо вам обрати обрати форму штатного розпису та заповнити її без помилок. Поговоримо також про штатний розпис ЗДО, як їм внести зміни в штатний розпис.
191014

Електронний лікарняний: інструкції для бухгалтера

Виокремили найважливіше про електронний лікарняний для бухгалтерів. Про терміни оформлення та виплати допомоги з тимчасової непрацездатності та з вагітності та пологів на основі е-лікарняних поговоримо у статті
44209

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді