Уряд продовжив строк оформлення допомоги переселенцям

Уряд продовжив строк оформлення допомоги переселенцям

Щоб отримати допомогу, вимушені переселенці можуть подати заяву до 30 квітня. Допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам, які звернуться за її наданням до 30.04.2022, надаватимуть, починаючи з березня 2022 року. Відповідне рішення уряд схвалив на засіданні 9 квітня.

«Підтримка наших людей — це пріоритет. По всій країні. Тих, хто був вимушений поїхати, і тих, хто залишився у своїх домівках. Підтримка грошима, житлом, їжею, ліками. Будемо робити все, щоб ніхто не залишався сам на сам із цієї бідою», — наголосив Денис Шмигаль.

Дорослі отримуватимуть дві тис. грн на місяць і три тис. грн уряд виділятиме на дитину.

Онлайн реєстрація внутрішньо переміщених осіб та онлайн звернення за допомогою на проживання через портал «Дія» поки не працює. Це пов’язано з тим, що інтегрувати в єдину систему різні інформаційні ресурси для того, щоб ідентифікувати людину та підтвердити факт її внутрішнього переміщення, досить складно. Зокрема, у випадках, коли людина зареєструвалася в одному місті, а фактично жила, працювала або навчалася в іншому. Крім цього, значна кількість переселенців має паперові паспорти. Це також ускладнює повну автоматизовану інформаційну взаємодію. Утім, запуск відповідних можливостей у Дії можливий найближчим часом.

Нагадуємо, що раніше уряд змінив порядок, за яким роботодавці отримуватимуть компенсацію витрат на оплату праці внутрішньо переміщених осіб. Як відзначив Прем’єр-міністр України, оформити статус переселенця тепер можна після працевлаштування.

Джерело: Урядовий портал

Любі читачі, команда Експертус Головбух продовжує працювати
і надавати вам професійну підтримку.

У разі, якщо ви передплатник
наших друкованних видань - усі електронні матеріали зараз доступні без обмежень.

У разі, якщо якщо ви читач порталу
та
вам потрібна консультація експертачи детальніша інформаційна підтримка,
ви можете передплатити
наші електронні продукти
«Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» зі знижкою 50%.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Облік витрат за договорами надання послуг в ОМС

Надання й отримання послуг – це повсякденність будь-якої бюджетної установи. Не виняток і органи місцевого самоврядування (ОМС). Як обліковувати витрати на послуги, зокрема за цивільно-правовими договорами – у даному огляді.
3475

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
13835

Переведення працівника на інше підприємство

Переведення працівника на інше підприємство стало більш простішою процедурою, а все тому, що у працівника забрали право переносити дні заробленої щорічної відпустки до іншого роботодавця.
14871

Облік витрат за соціальними внесками в ОМС

За якими виплатами ОМС має нараховувати соціальні внески, серед яких ЄСВ і пенсійний збір? Мінімальні та максимальні розміри ЄСВ, загальні правила нарахування й бухгалтерські проведення для обліку витрат ОМС за соціальними внесками – все це у консультації.
2939

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді