Як Держпраці плануватиме перевірки у сфері охорони праці і зайнятості населення

Уряд на засіданні 06.02.2019 затвердив Критерії, за якими Держпраці:

  • оцінюватиме ступінь ризику від діяльності установ у сфері охорони праці, працевлаштування і зайнятості населення;
  • визначатиме періодичність перевірок, зокрема з охорони праці, гігієни праці, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Це дасть змогу Держпраці та її територіальним органам:

  • ефективніше організовувати та планувати перевірки установ, запровадити до них ризик-орієнтований підхід;
  • зменшити кількість і частоту планових перевірок установ, проводити перевірки системно і збалансовано.

Такі Критерії Уряд затвердив постановою «Про затвердження Критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, зайнятості населення, зайнятості та працевлаштування осіб з інвалідністю, заходів державного гірничого нагляду Державною службою України з питань праці».

Однак Уряд доручив її доопрацювати відповідно до регламентних вимог та результатів обговорення.

За інформацією Мінсоцполітики

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Перевірка в органах місцевого самоврядування

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
6737

Заробітна плата: перевірка розрахунків та типові помилки

Обовʼязковий контроль нарахування зарплати убереже бухгалтера від штрафів. Розкажемо, як заробітна плата у бюджетній установі та ОМС перевіряється аудиторами та які професійні «секрети» застосовують аудитори («ревізори»).
9833

Неоформлення трудових відносин: розмір штрафів

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
9795