Як оформити студентів під час виробничої практики

Студенти, які навчаються у закладах вищої освіти, проходять практику:

  • в установах та організаціях за договорами, що уклали ці заклади;
  • у структурних підрозділах закладів вищої освіти, які проводять практичну підготовку.

Порядок проведення практики студентів закладів вищої освіти затверджений наказом МОН від 08.04.1993 № 93.

Практика студентів є невід’ємною складовою процесу підготовки спеціалістів. Під час практики студенти мають одержувати достатній обсяг практичних знань і умінь відповідно до різних освітніх та кваліфікаційних рівнів.

За наявності вакантних місць студентів можуть зараховувати на штатні посади, якщо робота на них відповідає вимогам програми практики. У цьому випадку на загальнопрофесійну підготовку за програмою практики відводять не менше 50% часу.

Якщо студента під час практики зараховують на штатну посаду установи/організації, його допускають до роботи лише після того, як роботодавець:

  • уклав із ним трудовий договір;
  • оформив трудовий договір наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу;
  • повідомив ДФС про нового працівника (ст. 24 КЗпП).

Якщо студентів під час практики не зараховують на штатні посади, трудові відносини між практикантом і установою/організацією не виникають.

За інформацією Управління Держпраці у Івано-Франківській області

Як оформити студентів під час виробничої практики

Стане у пригоді:

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3248

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
5133

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
9917

Розрахунок при звільненні – приклади

Розрахунок при звільненні: ► компенсація відпусток ►вихідна допомога ►оподаткування розрахунку ►аліменти у виплаті розрахункових при звільненні ► приклади на 2023 та 2024 роки
97365