Мінрегіон пояснив, як фіксувати пошкодження житла внаслідок бойових дій

Міністерство розвитку громад та територій оприлюднило роз’яснення, як проводити аварійно-відбудовні чи аварійно-ремонтні роботи й інші першочергові відновлювальні роботи для фіксації руйнувань і відновлення пошкодженої внаслідок бойових дій інфраструктури населених пунктів в умовах воєнного стану.

Мінрегіон пояснив, як фіксувати пошкодження житла внаслідок бойових дій

Працюємо та підтримуємо економіку разом!

Відповідне роз’яснення та Інформаційна довідка щодо нормативно-правового регулювання питань організації та виконання першочергових робіт з відновлення пошкоджених об’єктів оприлюднені на сайті Кабміну.

Відповідно до затвердженого Порядку використання офіційних рахунків для пожертв на підтримку України United24, затвердженого постановою КМУ від 19 квітня № 472, організацію та координацію виконання невідкладних робіт проводитимуть виконавчі органи сільських, селищних, міських рад, а в разі їх відсутності — військові адміністрації.

Ці уповноважені органи мають проводити попередні візуальні огляди пошкоджених об’єктів і сформувати їх перелік.

Щодо зруйнованих і значно пошкоджених об’єктів уповноважений орган має прийняти рішення провести їх обстеження за участі фахівців, що мають відповідну кваліфікацію, або підприємств, установ та організацій, у складі яких є такі виконавці.

На час воєнного стану та протягом 90 календарних днів після його припинення або скасування виконавцями робіт з обстеження пошкоджених об’єктів можуть бути:

  • експерт з обстеження будівель і споруд;
  • інженер-проєктувальник із кваліфікаційним рівнем «провідний» або «I категорія», який має кваліфікаційний сертифікат за спеціалізацією «інженерно-будівельне проєктування у частині забезпечення механічного опору та стійкості»;
  • експерт будівельний із кваліфікаційним рівнем «провідний» або «I категорія», який має кваліфікаційний сертифікат за спеціалізацією «експертиза проєктної документації у частині забезпечення механічного опору та стійкості»;
  • інженер-консультант (будівництво) із кваліфікаційним рівнем «провідний» або «I категорія».

За результатами обстеження пошкоджених об’єктів виконавець робіт з обстеження складає звіт, до якого додає акт обстеження, що повинен містити інформацію щодо визначеної за результатами обстеження категорії пошкоджень об’єкта.

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України


Боротьба триває, і наш обов'язок щодня на максимум працювати в тилу. Підтримувати Україну за будь-яких обставин, бо тільки разом — ми сила. Для вас є підтримка від редакції — до 3-х місяців безплатного доступу до електронних журналів «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА».

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з особистим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Залишаймося разом. Будьмо на зв’язку щодня.

На FB сторінках та телеграм-каналах даємо акційні пости/повідомлення раз на тиждень протягом травня.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11061

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
422111

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49522

Як відобразити в обліку вибуття основних засобів

Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
11251

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді