Чи проводити медичний огляд працівників у період воєнного стану

Чиновники Управління Держпраці у Рівненській області пояснили, що запровадження в Україні воєнного стану не спричинило змін у нормативно-правових актах або інших розпорядчих документах, які дали б роботодавцеві можливість переносити строк проведення медичного огляду працівників чи допускати до роботи працівника, який не пройшов медогляду.

Чи проводити медичний огляд працівників у період воєнного стану

⚡️ ЯК ЗМІНИЛИСЯ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З 24 БЕРЕЗНЯ ⚡️

Зокрема, за статтею 17 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII, статтею 169 Кодексу законів про працю України роботодавець зобов’язаний своїм коштом забезпечити фінансування та організувати і провести попередній (коли приймає на роботу) і періодичний (протягом трудової діяльності) медичні огляди працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічних обов’язкових медичних оглядів осіб віком до 21 року.

Основна мета зазначених медичних оглядів:

  • визначити стан здоров’я працівника і можливість без погіршення стану здоров’я виконувати професійні обов’язки в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища;
  • своєчасно виявити професійні захворювання (отруєння), що виникли раніше під час роботи на попередніх виробництвах;
  • забезпечити динамічне спостереження за станом здоров’я працівників в умовах дії шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу;
  • з’ясувати, чи має працівник можливість продовжувати роботу в умовах дії шкідливих та небезпечних виробничих факторів і трудового процесу;
  • проводити відповідні оздоровчі заходи.

Тобто, медичні огляди працівників проводити потрібно навіть під час воєнного стану.

За матеріалами Управління Держпраці у Рівненській області


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахового видання «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік. Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14188

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9849

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12982

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді