Серед жінок, які евакуювалися за кордон через війну, чимало посадовців. Одні з них пішли у вимушений простій, другі взяли відпустку. За кордоном вони не можуть виконувати свої посадові обов’язки.
✔ ЯК ПЕРЕДАТИ ДЕРЖМАЙНО НА ПОТРЕБИ ЗСУ
Виникає запитання: чи можуть посадовці отримувати грошову допомогу за кордоном, не порушуючи при цьому антикорупційного законодавства? Національне агентство з питань запобігання корупції пояснило, що це можливо. Адже посадовець не порушує антикорупційні обмеження, коли отримує за кордоном грошові виплати чи іншу матеріальну допомогу. Публічні службовці мають право на соціальні виплати попри те, що отримують їх за кордоном.
Соціальну допомогу можна отримувати не лише у грошових виплатах, а й речами. Водночас соціальні виплати у грошовій формі потрібно декларувати, оскільки вони є доходом. Це правило застосовують до виплат для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) від міжнародних організацій. Наприклад, якщо жінка-посадовець, яка отримала статус ВПО, хоче отримувати допомогу від ООН, це ніяк не порушує вимоги антикорупційного законодавства.
За повідомленням телеграм-каналу НАЗК
Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахового видання «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік. Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало