У 2019 році Уряд увів у схеми посадових окладів на посадах державної служби відповідні коефіцієнти співвідношення до мінімального посадового окладу.
Тепер, аби розрахувати посадові оклади державних службовців 2019 за групами оплати праці, установа має мінімальний розмір посадового окладу групи 9 помножити на відповідний коефіцієнт.
Оклад групи 9 у державних органах становить два розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 01.01.2018.
Установа, яка розрахувала посадовий оклад у гривнях з копійками, має цифри:
- до 4,99 — відкинути;
- від 5 і вище — заокруглити до 10 грн (крім мінімального розміру посадового окладу групи 9).
Також Уряд рекомендував керівникам державної служби в державних органах ввести у штатних розписах посади державної служби, прирівняні до 8 та 9 груп оплати праці.
Відповідне рішення Уряд затвердив постановою «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо впорядкування структури заробітної плати працівників державних органів, судів, органів та установ системи правосуддя у 2019 році» від 06.02.2019 № 102. Ця постанова набрала чинності 16.02.2019, але застосовуватиметься з початку року.
Джерело: Постанова КМУ від 06.02.2019 № 102
Розрахунок середньої зарплати потрібен для відпускних, відрядження, вихідної та матеріальної допомоги, декретних та лікарняних. Переконатися, що всі розрахунки проведені правильно, допоможуть наші приклади
Єдина тарифна сітка або ЄТС визначає посадові оклади бюджетників 2024 та 2025 роках. Порахуємо зарплати деяких бюджетників на прикладі вищої школи.
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.