Роботодавці зобов’язані повідомляти ДПС про прийняття працівників на роботу (ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю України). За порушення цієї норми законодавство передбачає штраф у розмірі однієї мінімальної зарплати за кожного працівника, стосовно якого не подали повідомлення.
Працюємо та підтримуємо економіку разом!
Східне міжрегіональне управління Держпраці пояснило, що Торгово-промислова палата України листом від 28.08.2022 № 2024/02.0-7.1 засвідчила, що через військову агресію рф в Україні виникли форс-мажорні обставини / обставини непереборної сили, тому уряд ввів воєнний стан.
Якщо особа порушила зобов’язання, але довела, що це сталося внаслідок випадку або непереборної сили, її звільняють від відповідальності за порушення зобов’язання (ч. 1 ст. 617 Цивільного кодексу України). Однак звільнення від відповідальності за порушення зобов’язання внаслідок форс-мажорних обставин / непереборної сили не звільняє від виконання самого зобов’язання. Тому роботодавець все одно мусить подати повідомлення про прийняття працівника на роботу.
Після того як відновлять інспекційні відвідування, під час яких розглядатимуть обставини, що спричинили порушення, контролери нададуть достатньо часу, щоб їх усунути.
За матеріалами Держпраці
Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахового видання «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік. Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.