Держпраці пояснила, чи обов’язково попереджати працівника за два місяці до звільнення

Фахівці Держпраці у Запорізькій області роз’яснили, які особливості норм Кодексу законів про працю України (КЗпП) враховувати під час війни.

Держпраці пояснила, чи обов’язково попереджати працівника за два місяці до звільнення

⚡️ Призупинення трудових відносин на час війни: як оформити

Якщо працівників вивільняють під час дії воєнного стану через зміни в організації виробництва й праці, що не пов’язані з виконанням мобілізаційних завдань, застосовують норми глави ІІІ-А КЗпП, за винятком вимог статті 43 щодо попередньої згоди виборного органу первинної профспілкової організації на звільнення працівника.

Про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці (ч. 1—3 ст. 49-2 КЗпП).

Під час вивільнення працівників через зміни в організації виробництва й праці враховують переважне право залишитися на роботі, яке передбачає законодавство.

Одночасно з попередженням про звільнення через зміни в організації виробництва й праці власник або уповноважений ним орган пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації, крім випадків, які передбачає КЗпП.

Вимоги частин першої — третьої статті 49-2 КЗпП застосовують в повному обсязі, якщо зміни в організації виробництва й праці не пов’язані з виконанням мобілізаційних завдань, працівники продовжують працювати під час воєнного стану і їх не залучають до мобілізаційних заходів.

За матеріалами ГУ Держпраці у Запорізькій області


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахового видання «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік. Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14176

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9845

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді