ФСС у листі від 04.04.2022 № 362-11-1 роз’яснив нюанси, як надавати допомогу з тимчасової непрацездатності сумісникам. Зокрема, нагадав, якщо застрахована особа працює за сумісництвом, страхувальники за основним місцем роботи та за сумісництвом мають окремо обчислювати середню зарплату.
⚡️ «Озброєння» Порядку № 100: як розрахувати середню з 29 квітня
Щоб отримати лікарняні за місцем роботи за сумісництвом, застрахована особа має надати роботодавцеві, в якого працює за сумісництвом, довідку про свою середню зарплату за основним місцем роботи. Адже це може вплинути на розрахунок середньої зарплати і, як наслідок, на суму допомоги за місцем роботи за сумісництвом. Таке може трапитися, якщо зарплата за основним місцем роботи перевищує розмір максимальної величини бази нарахування ЄСВ.
ФСС зауважив, що довідка про середню зарплату за основним місцем роботи не впливає на рішення комісії із соціального страхування підприємства за місцем роботи за сумісництвом щодо призначення допомоги з тимчасової непрацездатності. Цю довідку використовують лише для того, щоб правомірно обчислити суму матеріального забезпечення.
На період дії воєнного стану свята і неробочі дні скасували. Як це вплине на розрахунок відпускних та лікарняних — у статті
Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахового видання «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік. Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!
Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало