Сумісник став основним працівником: дії роботодавця

Якщо перевели сумісника на основне місце роботи, повідомте про це ДПС.

Сумісник став основним працівником: дії роботодавця

⚡️ ЯК ЗМІНИЛИСЯ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З 24 БЕРЕЗНЯ ⚡️

Роботодавці, які укладають з найманим працівником трудовий договір/контракт, мають подавати до ДПС Повідомлення про прийняття працівника на роботу (далі — Повідомлення).

Якщо працівник раніше був оформлений сумісником, а стає основним працівником:

1) видайте наказ про прийняття на роботу на основне місце роботи;

2) подайте до ДПС Повідомлення до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором або до початку виконання робіт/надання послуг гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті.

Лише після цього працівник може приступати до роботи як основний працівник.

З 05.01.2022 Кабмін оновив порядок заповнення та форму Повідомлення (постанова КМУ «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 № 413 і від 17 квітня 2019 № 328» від 28.12.2021 № 1392). Зокрема, розширено перелік осіб, за оформлення відносин з якими слід подавати Повідомлення, а саме:

  • працівники за укладеним трудовим договором — до початку роботи;
  • гіг-спеціалісти резидента Дія Сіті — до початку виконання робіт / надання послуг.

Повідомлення можна подати в електронному вигляді з використанням е-підпису відповідальних осіб у кабінеті.

Повідомлення разом із укладеним трудовим договором, а також оформленим наказом чи розпорядженням роботодавця є підставою для допуску працівника до роботи.

За інформацією ГУ ДПС в Івано-Франківській області


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахового видання «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік. Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
27439

Відпустка особі з інвалідністю: особливості

Говорімо про відпустки особам з інвалідністю. Якими правами можуть скористатися працівники, коли доступна додаткова відпустка особам з інвалідністю та як компенсувати дні відпустки особам з інвалідністю – у відповідях експерта
29020

Наказ про надання матеріальної допомоги: як заповнити правильно

Перед тим як надати працівникові матеріальну допомогу, необхідно оформити відповідні документи, зокрема, наказ про надання матеріальної допомоги. Дізнайтеся, як правильно заповнити наказ про надання матеріальної допомоги: на оздоровлення, у зв’язку з сімейними обставинами, на лікування, на оздоровлення дітей, на поховання
149343

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді