Чи надавати відпустки демобілізованим працівникам

Чи надавати відпустки демобілізованим працівникам

⚡️ ЯК ЗМІНИЛИСЯ ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ З 24 БЕРЕЗНЯ ⚡️

За мобілізованим працівником зберігайте місце роботи, посаду і середній заробіток, допоки він не звільниться або не закінчиться особливий період (ст. 119 Кодексу законів про працю України). Час, коли працівник фактично не працював, але за ним зберігали посаду та заробіток, зараховуйте до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР).

Тож після демобілізації працівник має право на щорічну основну відпустку. Він може скористатися цим правом будь-коли, зокрема одразу після демобілізації. А в разі звільнення незалежно від підстав має право на грошову компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток.

Однак зважайте на обмеження, що передбачає стаття 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136 на період воєнного стану:

  • чергову відпустку можна надавати не більше ніж на 24 к. дн.;
  • роботодавець може відмовити у будь-якій відпустці (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та для догляду за дитиною) працівнику, якого залучили до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

За інформацією Східного міжрегіонального управління Держпраці


Для багатьох 24 лютого досі завмерло на календарі, та час невпинний і за вікном вже червень. Знайте, що редакції та експерти поруч, і ми будемо робити все від нас залежне, щоб підтримати вас особисто та економіку України в цілому. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахового видання «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік. Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. І хай буде літо!

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14181

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9848

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
12978

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді