Переведіть акаунти на українську мову, щоб не отримати штраф у понад 11 тис. грн

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

16 липня набирають чинності окремі положення закону про українську мову як державну, відповідно до яких усі соцмережі, сайти, інтерфейси комп’ютерних програм, які використовують суб’єкти господарювання, мають бути українсько мовою.

Переведіть акаунти на українську мову, щоб не отримати штраф у понад 11 тис. грн

✔ ЯК ПЕРЕДАТИ ДЕРЖМАЙНО НА ПОТРЕБИ ЗСУ

Частини 2 та 6 статті 27 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» від 25.04.2019 № 2704, які регламентують використання державної мови в мережі Інтернет та мові інтерфейсів комп’ютерних програм, встановлених на товарах, набирають чинності 16.07.2022.

Це означає, що:

  • будь-який товар, на якому встановлено комп’ютерну програму, повинен мати україномовний інтерфейс;
  • усі інтернет-ресурси (сайти, соцмережі), які використовують як інтернет-представництва суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, повинні мати основну версію українською мовою, яка має типово завантажуватися для користувачів в Україні. Україномовна версія сайту іноземного суб’єкта господарювання, який реалізує продукцію в Україні, може мати менший обсяг інформації, ніж основна версія, але достатній для розуміння для українських користувачів.

Крім того, 16.01.2020 набрала чинності стаття 32 цього закону, яка визначає, що мовою реклами є державна. Публікації, які роботодавці розміщують на сайтах з пошуку роботи, визначають як рекламу. Отже, вони мають бути написані українською мовою, щоб відповідати нормам цієї статті.

Із 16.07.2022 Уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників і працівників підприємств, інших фізосіб, які порушуватимуть закон.

Розмір штрафу становить від 3400 до 8500 грн, якщо порушення вчинено вперше. За повторне порушення накладуть штраф від 8500 до 11 900 грн.

За інформацією Уповноваженого з державної мови


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух: БЮДЖЕТ» та «Головбух: ПРАЦЯ та ЗАРПЛАТА» на рік. Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як розпорядник бюджетних коштів відповідає за помилки одержувача

Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
22458

Витрати на освітню субвенцію у 2025 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
8976

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
423351

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
182460

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
51618

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді