Як ДФС проводитиме камеральну перевірку звітності з ЄСВ

Документальні та камеральні перевірки з ЄСВ ДФС проводить у порядку, встановленому ПК.

Так, ДФС проводить камеральну перевірку суцільним порядком. Під час перевірки звітність з ЄСВ проходить арифметичний та логічний контроль. Згода платника ЄСВ на перевірку та його присутність під час її проведення не обов’язкова (п. 76.1 ПК).

Камеральна перевірка даних, заявлених платниками у звітності з ЄСВ, ДФС проводить протягом 30 к. дн., що настають за:

  • останнім днем граничного строку подання звітності — якщо звітність подана у встановлені строки;
  • датою фактичного подання такої звітності — якщо звітність фактично подана після граничного строку подання.

ДФС призначає камеральні перевірки подання звітності та сплати ЄСВ без дотримання строків давності (ч. 16 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI).

У разі встановлення порушення за результатами камеральної перевірки, ДФС складає акт у двох примірниках, який посадові особи ДФС, що проводили перевірку:

  • підписують;
  • реєструють у контролюючому органі;
  • вручають або надсилають для підписання протягом трьох робочих днів платнику (п. 86.2 ПК).

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

 

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Перевірка в органах місцевого самоврядування

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
6728

Заробітна плата: перевірка розрахунків та типові помилки

Обовʼязковий контроль нарахування зарплати убереже бухгалтера від штрафів. Розкажемо, як заробітна плата у бюджетній установі та ОМС перевіряється аудиторами та які професійні «секрети» застосовують аудитори («ревізори»).
9813

Неоформлення трудових відносин: розмір штрафів

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
9719