Cтавка ЄСВ 2019 становить:
- 22% — для всіх його платників, крім пільгових категорій;
- 8,41% бази нарахування ЄСВ — для працюючих осіб з інвалідністю (п. 13 ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI, далі — Закон № 2464).
Для установ і організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, ЄСВ становить 8,41% суми нарахованої зарплати за видами виплат, які включають:
- основну та додаткову заробітну плату;
- інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. в натуральній формі, які визначає Закон України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР;
- лікарняні виплати за рахунок коштів роботодавця;
- допомогу з тимчасової непрацездатності;
- декретні виплати для працюючих осіб з інвалідністю (п. 6 розд. ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449).
Таким чином, установа під час виплати працівнику — особі з інвалідністю винагороди за цивільно-правовим договором застосовує ставку ЄСВ 22%.
За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті