Працівниця — мама малолітніх дітей: яких гарантій має дотримати роботодавець

Трудове законодавство гарантує вагітним жінкам та тим, що виховують дітей, право на безпечне материнство та убезпечує їх від тиску роботодавців.

Так, роботодавці мають дотримувати гарантій, які законодавство встановлює для:

  • вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років — не залучати до робіт у нічний час, надурочних робіт і робіт у вихідні дні і не направляти у відрядження. Якщо роботодавець не дотримає цих гарантій, це вважатиметься порушенням законодавства про працю, навіть якщо на нього є особиста згода працівниці;
  • жінок, які мають дитину/дітей віком від трьох до чотирнадцяти років, або дитину з інвалідністю — не залучати до надурочних робіт та не направляти у відрядження без особистої згоди. Відомості про таку згоду роботодавець вказує у наказі про відрядження. Якщо жінка відмовиться від службового відрядження, це не вважатиметься порушенням трудової дисципліни.

Працівниця — мама малолітніх дітей: яких гарантій має дотримати роботодавець Як оплатити роботу в надурочний час

Гарантії, які законодавство встановлює для жінок, що мають дітей віком до 3, від 3 до 14 років або дітей з інвалідністю, роботодавці мають дотримувати також для:

  • батьків, які виховують дітей без матері, в т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі;
  • опікунів/піклувальників, одного з прийомних батьків, одного з батьків-вихователів (ст. 1861 КЗпП)

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплата за виконання обов’язків тимчасово відсутнього або відстороненого працівника

Працівники бюджетних установ часто мають виконувати обов’язки інших — тимчасово відсутніх або відсторонених. Як оформити та нарахувати доплату за виконання обов’язків тимчасово відсутнього/відстороненого працівника? Від окладу за якою посадою встановлювати доплату? Пояснюємо на прикладі робочої ситуації.
76322

Скорочення працівників

Алгоритм скорочення працівників під час карантину й не тільки розглянемо у даній консультації.
8171

Наказ про відкликання з відпустки

Відкликання з відпустки працівника – чи можна це зробити? Як скласти розпорядження про відкликання з відпустки, наказ? Роз’яснимо покроково.
47458

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
11766

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді