Платники податків мають зберігати протягом не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, а у разі її неподання — з дати, на яку припадає граничний термін подання такої звітності:
- первинні документи;
- регістри бухгалтерського обліку, фінансової звітності;
- інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів;
- документи, пов’язані із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДФС (п. 44.3 ПК).
Якщо платник податків втратив/пошкодив/достроково знищив такі підтверджувальні документи, йому необхідно:
- письмово повідомити орган ДФС за місцем обліку — у п’ятиденний строк з дня цієї події ( п. 44.5 ПК);
- відновити втрачені документи протягом 90 к. дн. з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу ДФС.
Орган ДФС має перенести перевірку, якщо не може провести її через втрату/пошкодження/знищення платником податків підтверджувальних документів. Термін проведення перевірки ДФС переносить до дати, коли платник податків відновить втрачені документи, але у межах строків, встановлених ПК.
За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

Інструкції заповнення й зразки, що знадобляться для звітності:
У 2025 році звіт 1-послуги подавайте за оновленою формою. Держстат також оприлюднив бланк форми, яка буде актуальна у 2026 році. Завантажте новий бланк, скористайтеся покроковою інструкцією — звітуйте без помилок і штрафів
Як створити та відправити повідомлення про виплату коштів в ПФУ — розповідаємо у статті. На прикладі покажемо, як подати повідомлення про виплату коштів застрахованим особам швидко і без помилок.
Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження — продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок