Втратили чи пошкодили звітність: як діяти

Платники податків мають зберігати протягом не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, а у разі її неподання — з дати, на яку припадає граничний термін подання такої звітності:

  • первинні документи;
  • регістри бухгалтерського обліку, фінансової звітності;
  • інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів;
  • документи, пов’язані із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДФС (п. 44.3 ПК).

Якщо платник податків втратив/пошкодив/достроково знищив такі підтверджувальні документи, йому необхідно:

  • письмово повідомити орган ДФС за місцем обліку — у п’ятиденний строк з дня цієї події ( п. 44.5 ПК);
  • відновити втрачені документи протягом 90 к. дн. з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу ДФС.

Орган ДФС має перенести перевірку, якщо не може провести її через втрату/пошкодження/знищення платником податків підтверджувальних документів. Термін проведення перевірки ДФС переносить до дати, коли платник податків відновить втрачені документи, але у межах строків, встановлених ПК.

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

image56

Інструкції заповнення й зразки, що знадобляться для звітності:

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
152896

Електронна декларація – заповнення

Детальний алгоритм заповнення оновленої електронної декларації – у статті. Розділ за розділом без помилок разом із порадами від експерта.
82968

Електронна декларація: форма та терміни подання

Подання електронної декларації – обов’язок держслужбовців, службовців органів місцевого самоврядування, а також інших осіб, які виконують державні, адміністративні, організаційно-розпорядчі функції в бюджетних установах. Про нову форму декларації, яка діє з 11.10.2024 року та штрафи за недостовірні відомості – у консультації експерта.
106312

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності.
9595

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді