Чи утримувати аліменти під час виплати лікарняних

Страхові кошти, у т. ч. лікарняні, які ФСС зараховує на окремий рахунок роботодавця для подальшої виплати працівникові, не можуть бути спрямовані на виплату аліментів.

Хоч утримання аліментів з лікарняних неможливе, із суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, яку виплатили безпосередньо боржнику/фізичній особі, аліменти утримують.

ФСС зараховує матеріальну допомогу на окремий поточний рахунок страхувальника/роботодавця, аби він у подальшому виплатив ці кошти застрахованим особам. Ці кошти не можна спрямовувати на:

  • задоволення вимог кредиторів;
  • стягнення за виконавчими та іншими документами відповідно до закону.

Отже, роботодавець не має права стягувати аліменти безпосередньо із сум матеріального забезпечення на окремому рахунку страхувальника.

Однак роботодавці зобов’язані утримувати аліменти із:

  • заробітної плати боржника;
  • допомоги за державним соціальним страхуванням;
  • допомоги з державного соціального страхування, що виплачують у разі тимчасової непрацездатності за рахунок коштів установ/організацій.

Врахуйте, що стягувати аліменти із суми допомоги з державного соціального страхування в разі тимчасової непрацездатності та в інших випадках можна виключно на підставі рішення про стягнення аліментів.

За інформацією Фонду соціального страхування України

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про прийняття на роботу – оформлення на прикладі водія

Як оформити трудові відносини та оформити наказ про прийняття на роботу. Коли відмовити в оформленні трудового договору, а коли встановити стажування та випробування – дивимось на прикладі інструкції, як прийняти на роботу водія.
7853

Доповідна записка – бланк та зразок

✔️Доповідна записка бухгалтера – це документ, який інформує керівника вищого рівня щодо ситуації, яка склалася, певні події, результати роботи. Як скласти доповідну записку? Які є вимоги щодо її змісту? Наведемо зразки для різних робочих ситуацій.
83424

Оплата праці у святкові та вихідні дні

Правила роботи у вихідні, святкові і неробочі дні та правила за якими оплачують таку роботу у мирні часи встановлює Кодекс Законів про працю України (далі – КЗпП). Під час дії воєнного стану діють обмеження та особливості організації трудових відносин.
3372

Новий закон про надання та використання відпусток – які норми скасовані й додані

Законопроєкт №8313 вносить зміни щодо впорядкування надання та використання відпусток. Скасовуються кілька видів відпусток, а також встановлюються правила компенсації за невикористані відпустки під час мобілізації.
6277

Норми робочого часу 2024 для «шестиденки»

Тримайте норми тривалості робочого часу та виробничий календар на 2024 рік для шестиденного робочого тижня. З’ясуйте, які норми діють під час воєнного стану.
10097