У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі — ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), ДФС протягом операційного дня надсилає платнику ПДВ квитанцію. Вона є підтвердженням зупинення реєстрації ПН/РК (п. 12 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 №117, далі — Порядок № 117).
Квитанція про зупинення реєстрації ПН/РК містить, зокрема, пропозицію платникові ПДВ надати пояснення та копії документів, які потрібні, аби ДФС прийняла рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (п. 13 Порядку № 117).
Письмові пояснення і копії документів платник ПДВ має подати до ДФС в електронній формі засобами електронного зв’язку, визначеними ДФС (п. 16 Порядку № 117). Їх подають у вигляді Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.
За чинним законодавством платник ПДВ не має можливості виправити помилку у Повідомленні. Тож якщо отримаєте квитанцію про те, що документ не прийняли, повторно надсилайте Повідомлення з правильними даними.
За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
Господарський кодекс скасували? Так, ЗУ про скасування господарського кодексу чинний з 28.02.2025. Щоб не заплутатися в змінах – читайте пояснення експерта
Бюджетні установи хоча й знаходяться на державному утриманні, але мають право, а часто й нагальну необхідність заробляти шляхом надання платних послуг. В консультації про те, якими можуть бути ці послуги, правила їхнього надання, ціноутворення, оподаткування, застосування РРО та відображення в бухгалтерських проведеннях.