Зупинили реєстрацію податкової накладної: як виправити помилку в поясненнях

У разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі — ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), ДФС протягом операційного дня надсилає платнику ПДВ квитанцію. Вона є підтвердженням зупинення реєстрації ПН/РК (п. 12 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 21.02.2018 №117, далі — Порядок № 117).

Квитанція про зупинення реєстрації ПН/РК містить, зокрема, пропозицію платникові ПДВ надати пояснення та копії документів, які потрібні, аби ДФС прийняла рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН (п. 13 Порядку № 117).

Письмові пояснення і копії документів платник ПДВ має подати до ДФС в електронній формі засобами електронного зв’язку, визначеними ДФС (п. 16 Порядку № 117). Їх подають у вигляді Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

За чинним законодавством платник ПДВ не має можливості виправити помилку у Повідомленні. Тож якщо отримаєте квитанцію про те, що документ не прийняли, повторно надсилайте Повідомлення з правильними даними.

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
780

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33650

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1587

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34735

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
343565

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді