Як звітувати із земельного податку, якщо стали платником посеред року

Платники плати за землю самостійно здійснюють розрахунок земельного податку щороку станом на 1 січня. Не пізніше 20 лютого вони подають органу ДФС за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю на поточний рік.

Як звітувати із земельного податку, якщо стали платником посеред року Податкова декларація з плати за землю 2019 приклад заповнення

Якщо платник подає декларацію на поточний рік, це звільняє його від обов’язку подавати щомісячні декларації. Однак платник має право подавати і щомісячну звітну декларацію протягом 20 к. дн. місяця, що настає за звітним. Це звільняє його від обов’язку подавати декларацію на поточний рік (п. 286.3 ПК).

Коли платник подає декларацію вперше, разом з нею він має надати довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Однак надалі таку довідку слід подавати лише у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі (п. 286.2 ПК).

Якщо установа на початку року не була платником та протягом року отримала право власності/користування на земельну ділянку, вона має подати декларацію за нововідведені земельні ділянки протягом 20 к. дн. місяця, що настає за звітним (п. 286.4 ПК).

Установа самостійно може обрати період, за який подаватиме декларацію — одну за поточний рік або щомісячні. Будь-який з обраних видів декларації вона має подавати за типом «Звітна».

За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області

акція на передплату журналів для бухгалтерів

Скористайтеся гарною нагодою та отримайте знижки на передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74408

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
45844

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
10754

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56136

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
259945

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді