Платники плати за землю самостійно здійснюють розрахунок земельного податку щороку станом на 1 січня. Не пізніше 20 лютого вони подають органу ДФС за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю на поточний рік.
Податкова декларація з плати за землю 2019 приклад заповнення
Якщо платник подає декларацію на поточний рік, це звільняє його від обов’язку подавати щомісячні декларації. Однак платник має право подавати і щомісячну звітну декларацію протягом 20 к. дн. місяця, що настає за звітним. Це звільняє його від обов’язку подавати декларацію на поточний рік (п. 286.3 ПК).
Коли платник подає декларацію вперше, разом з нею він має надати довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Однак надалі таку довідку слід подавати лише у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі (п. 286.2 ПК).
Якщо установа на початку року не була платником та протягом року отримала право власності/користування на земельну ділянку, вона має подати декларацію за нововідведені земельні ділянки протягом 20 к. дн. місяця, що настає за звітним (п. 286.4 ПК).
Установа самостійно може обрати період, за який подаватиме декларацію — одну за поточний рік або щомісячні. Будь-який з обраних видів декларації вона має подавати за типом «Звітна».
За інформацією ГУ ДФС у Дніпропетровській області