Держстат оприлюднив індекс споживчих цін (індекс інфляції) у жовтні порівняно з вереснем поточного року. Він становить 101,2%.
Загалом за даними Держстату, у жовтні зросли ціни (тарифи) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,5%. Це зумовило передусім підвищення тарифів на водопостачання на 2,1%, каналізацію — на 1,1%, утримання будинків та прибудинкових територій —на 0,4%.
Підвищення цін на транспорт у цілому на 2,4% в основному спричинено подорожчанням палива та мастил на 4,4%. Разом з тим подешевшали перевезення залізничним пасажирським транспортом на 5,5%.
У сфері зв’язку ціни зросли на 0,8%, що пов’язано з подорожчанням місцевого телефонного зв’язку на 7,1%.
Джерело: сайт Держстату
Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.