Чи потрібно щороку поновлювати заяву на ПСП

Податківці роз’яснили, чи потрібно вимагати від працівників, аби ті щорічно поновлювали заяву на застосування ПСП.

Платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги (пп. 169.2.2 Податкового кодексу України; ПК).

Скористатися доходом, підвищеним кратно кількості дітей, під час реалізації права на ПСП може тільки один з батьків — платників податку. Отже, у заяві на застосування ПСП працівник має зазначити, що його дружина (чоловік) при одержанні ПСП за місцем роботи не користується правом на збільшення розміру доходу кратно кількості дітей.

ПСП застосовують з дня отримання роботодавцем заяви від платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують право на неї.

ПК не містить вимоги про щорічне подання заяви про застосування пільги. Лише коли у платника податків виникає право на застосування ПСП з інших підстав, ніж ті, що були зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен надати нову заяву з відповідними документами.

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
80

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
24713

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1105

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
212257

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
297691