Зміняться правила використання ЕЦП

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Офіційно опубліковано закон, який змінює правила використання електронного цифрового підпису та запроваджує електронну ідентифікацію й електронні довірчі послуги.

Йдеться про Закон України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII (далі —Закон № 2155). Він набере чинності через рік із дня офіційного опублікування та замінить Закон України «Про електронний цифровий підпис» від 22.05.2003 № 852-IV.

Відтак органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи й організації державної форми власності, державні реєстратори, нотаріуси й інші суб’єкти, уповноважені державою на здійснення функцій державного реєстратора, для засвідчення чинності відкритого ключа використовуватимуть лише кваліфікований сертифікат відкритого ключа.

Окрім того, Закон № 2155 запровадить адміністративну послугу з включення юридичних осіб, які мають намір надавати електронні довірчі послуги (ЕДП), до Довірчого списку. А також — новий порядок ведення такого списку і процудуру незалежної оцінки відповідності для ЕДП.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як розпорядник бюджетних коштів відповідає за помилки одержувача

Яких порушень найчастіше припускаються розпорядники та одержувачі бюджетних коштів? Чим може завершитися перевірка, якщо аудитори виявляють серйозні недоліки у використанні бюджетних ресурсів? У статті розповідаємо, які помилки притаманні одержувачу та чому це може стати головним болем розпорядника бюджетних коштів.
22471

Витрати на освітню субвенцію у 2025 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
8978

Коди економічної класифікації видатків бюджету 2025: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2025 року та їхнього застосування — у цьому огляді
423483

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
182476

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
51627

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді