Офіційно опубліковано закон, який змінює правила використання електронного цифрового підпису та запроваджує електронну ідентифікацію й електронні довірчі послуги.
Йдеться про Закон України «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII (далі —Закон № 2155). Він набере чинності через рік із дня офіційного опублікування та замінить Закон України «Про електронний цифровий підпис» від 22.05.2003 № 852-IV.
Відтак органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи й організації державної форми власності, державні реєстратори, нотаріуси й інші суб’єкти, уповноважені державою на здійснення функцій державного реєстратора, для засвідчення чинності відкритого ключа використовуватимуть лише кваліфікований сертифікат відкритого ключа.
Окрім того, Закон № 2155 запровадить адміністративну послугу з включення юридичних осіб, які мають намір надавати електронні довірчі послуги (ЕДП), до Довірчого списку. А також — новий порядок ведення такого списку і процудуру незалежної оцінки відповідності для ЕДП.
Президент підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-ІХ (далі – Держбюджет 2024), який є основним фінансовим планом країни. Держбюджет-2024 набере чинності з 01.01.2024 р.
Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2023 року та їх застосування – у цьому огляді.
Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
Проект місцевого бюджету на 2024 рік має ґрунтуватись на розрахунках місцевих фінансових органів, бюджетних запитах головних розпорядників коштів місцевого бюджету та показниках, що стосуються місцевих бюджетів та які будуть закладені у проєкт держбюджету на 2024 рік. Їх містять особливості складання розрахунків місцевих бюджетів, які Мінфін доводить до учасників бюджетного процесу згідно зі статтею 75 БК.
Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.