Чи застосовувати ставки земельного податку, якщо ОМС їх встановили у 2019

Плата за землю у складі податку на майно належить до місцевих податків (пп. 10.1.1, пп. 265.1.3 ПК).

Сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені за законом та перспективним планом формування територій громад:

  • приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів у межах своїх повноважень (п.12.3 ПК);
  • офіційно оприлюднюють прийняті рішення до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планують застосовувати місцеві податки та збори. У іншому разі норми цих рішень застосовують не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом (пп. 12.3.4 ПК).

Зразок заповнення декларації з плати за землю

Однак у 2019 році до прийнятих рішень ОМС про встановлення місцевих податків і зборів не застосовують, зокрема, вимоги пп. 4.1.9, пп. 12.3.4, пп. 12.4.3 та п. 12.5 ПК (п. 3 розд. ІІ Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 №2628-VIII).

Тож якщо ОМС прийняли рішення про встановлення ставок земельного податку/зміни до рішення та оприлюднили його після 15.07.2018, у т. ч. після 01.01.2019, платники податків все одно зобов’язані їх застосовувати. Однак враховуйте строки, визначені відповідним рішенням ОМС.

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
220

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
25302

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1378

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після запровадження воєнного стану надання матеріальної допомоги працівникам не було скасовано, хоча трудове законодавство зазнало великих змін.
215066

Приклади відрахувань із заробітної плати 2023 року

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати 2023 року — у статті.
300773