Нараховуйте пеню, навіть якщо маєте переплату

Якщо платник податків самостійно виявляє помилку в поданій звітності та вносить зміни до неї протягом 90 к. дн., наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПК, пеню не нараховують (ст. 129 ПК).

Коли зміни до податкової звітності платник вносить після спливу цього терміну, пеню за заниження податкового зобов’язання починають нараховувати з 91 к. дн., що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, за який виправляють помилку. Розмір пені визначають із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, чинної на кожний такий день.

ДФС/платники податків закінчують нараховувати пеню:

  • у день, коли орган Казначейства зараховує кошти від погашення податкового боргу/зобов’язання на відповідний рахунок;
  • в інших випадках погашення податкового боргу/грошових зобов’язань.

Якщо платник податків самостійно уточнює грошове зобов’язання у складі звітної/нової звітної декларації чи подає уточнюючу декларацію і виправляє помилки після спливу 90 к. дн., наступних за останнім днем граничного строку його сплати, він має нарахувати пеню за загальновстановленим правилом незалежно від того, чи обліковують у платника переплату з цього платежу.

Такі вимоги встановлює Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 № 2628, який набрав чинності 01.01.2019.

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121353

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117822

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6202

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
34037

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111107

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді