Нараховуйте пеню, навіть якщо маєте переплату

Якщо платник податків самостійно виявляє помилку в поданій звітності та вносить зміни до неї протягом 90 к. дн., наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПК, пеню не нараховують (ст. 129 ПК).

Коли зміни до податкової звітності платник вносить після спливу цього терміну, пеню за заниження податкового зобов’язання починають нараховувати з 91 к. дн., що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, за який виправляють помилку. Розмір пені визначають із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, чинної на кожний такий день.

ДФС/платники податків закінчують нараховувати пеню:

  • у день, коли орган Казначейства зараховує кошти від погашення податкового боргу/зобов’язання на відповідний рахунок;
  • в інших випадках погашення податкового боргу/грошових зобов’язань.

Якщо платник податків самостійно уточнює грошове зобов’язання у складі звітної/нової звітної декларації чи подає уточнюючу декларацію і виправляє помилки після спливу 90 к. дн., наступних за останнім днем граничного строку його сплати, він має нарахувати пеню за загальновстановленим правилом незалежно від того, чи обліковують у платника переплату з цього платежу.

Такі вимоги встановлює Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 № 2628, який набрав чинності 01.01.2019.

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

посадова інструкція скачати

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера на листопад 2023 року

Публікуємо календар бухгалтера-бюджетника на листопад 2023 року. Календар звітності та податковий календар – час звіритися з графіком сплати податків та подання статистичних звітів.
1741

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
42675

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
1434

Нова податкова накладна 2023: порядок заповнення

З 01 серпня 2023 року діє оновлена форма податкової накладної. Як заповнити нову форму – приклад заповнення податкової накладної та інша корисна інформація щодо цього штрафонебезпечного документа – у даному огляді.
78984