Нараховуйте пеню, навіть якщо маєте переплату

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Якщо платник податків самостійно виявляє помилку в поданій звітності та вносить зміни до неї протягом 90 к. дн., наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПК, пеню не нараховують (ст. 129 ПК).

Коли зміни до податкової звітності платник вносить після спливу цього терміну, пеню за заниження податкового зобов’язання починають нараховувати з 91 к. дн., що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, за який виправляють помилку. Розмір пені визначають із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, чинної на кожний такий день.

ДФС/платники податків закінчують нараховувати пеню:

  • у день, коли орган Казначейства зараховує кошти від погашення податкового боргу/зобов’язання на відповідний рахунок;
  • в інших випадках погашення податкового боргу/грошових зобов’язань.

Якщо платник податків самостійно уточнює грошове зобов’язання у складі звітної/нової звітної декларації чи подає уточнюючу декларацію і виправляє помилки після спливу 90 к. дн., наступних за останнім днем граничного строку його сплати, він має нарахувати пеню за загальновстановленим правилом незалежно від того, чи обліковують у платника переплату з цього платежу.

Такі вимоги встановлює Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 № 2628, який набрав чинності 01.01.2019.

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74475

Середньооблікова кількість штатних працівників: як розрахувати

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
107549

Розрахунок коригування до податкової накладної

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2025 та зразки його заповнення.
166052

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді