Якщо платник податків самостійно виявляє помилку в поданій звітності та вносить зміни до неї протягом 90 к. дн., наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного ПК, пеню не нараховують (ст. 129 ПК).
Коли зміни до податкової звітності платник вносить після спливу цього терміну, пеню за заниження податкового зобов’язання починають нараховувати з 91 к. дн., що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання, за який виправляють помилку. Розмір пені визначають із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, чинної на кожний такий день.
ДФС/платники податків закінчують нараховувати пеню:
- у день, коли орган Казначейства зараховує кошти від погашення податкового боргу/зобов’язання на відповідний рахунок;
- в інших випадках погашення податкового боргу/грошових зобов’язань.
Якщо платник податків самостійно уточнює грошове зобов’язання у складі звітної/нової звітної декларації чи подає уточнюючу декларацію і виправляє помилки після спливу 90 к. дн., наступних за останнім днем граничного строку його сплати, він має нарахувати пеню за загальновстановленим правилом незалежно від того, чи обліковують у платника переплату з цього платежу.
Такі вимоги встановлює Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23.11.2018 № 2628, який набрав чинності 01.01.2019.
За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області